Drugi garnitur Jagi lepszy od Olimpii. KS Wasilków znów bez punktów

2020.09.12 18:21
W sobotę (12.09) na piłkarskie boiska wyszli podlascy III-ligowcy. Zwycięstwo odniosła tylko Jagiellonia II Białystok, która pokonała na wyjeździe Olimpię Zambrów.

Rezerwy białostockiej Jagiellonii pną się w górę tabeli. Drugi garnitur Dumy Podlasia w ostatnim czasie pokonał Unię Skierniewice oraz KS Kutno, a w sobotę ekipa prowadzona przez Wojciecha Kobeszkę, którą wzmocniło kilku graczy z pierwszego zespołu, okazała się też lepsza od dobrego znajomego z regionu, czyli Olimpii Zambrów. Wyjazdowy pojedynek zakończył się triumfem Jagiellończyków w stosunku 2:1. Wszystkie gole padły jeszcze przed przerwą. Dla drużyny ze stolicy Podlasia trafienia zaliczyli Eryk Matus i Maciej Mas, natomiast gola dla gospodarzy, wykorzystując rzut karny, zdobył pod koniec pierwszej połowy Kamil Zalewski.

Niestety wciąż żadnego punktu do ligowej tabeli nie dopisał KS Wasilków. Podbiałostocki zespół poległ bowiem w 6. serii zmagań z Concordią Elbląg. Domowe starcie piłkarze prowadzeni przez Kamila Stanisławskiego przegrali w rozmiarach 0:3.

Z kolei spotkanie Ruchu Wysokie Mazowieckie z RKS-em Radomsko zostało przełożone. Spowodowane jest to oczywiście pozytywnymi testami na obecność koronawirusa w podlaskim klubie.

Olimpia Zambrów - Jagiellonia II Białystok 1:2 (1:2)
Bramki: Kamil Zalewski 42k - Eryk Matus 29, Maciej Mas 40
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Bieliński - Shibata, Ciborowski, Zalewski, Paczkowski, Jastrzębski, Stec, Malinowski, Kalinowski, Wasiluk, Pietkiewicz
Jagiellonia Białystok (skład wyjściowy): Dziekoński - Kadlec, Majsterek, Płoszkiewicz, Pankiewicz, Nawrocki, Bayer, Matus, Bida, Mas, Bortniczuk.

KS Wasilków - Concordia Elbląg 0:3 (0:1)
Bramki: Jakub Bojas 44k, 50k, nieznany zawodnik 60
KS Wasilków (skład wyjściowy): Nowajczyk - Butkiewicz, Borowik, Makal, Dąbrowski, Cichoński, Zieniewicz, Jakimiuk, Dudziński, Poduch, Wysocki