Drugi sparing i drugie zwycięstwo. Tym razem 3:0

2021.01.17 17:04
Jagiellonia Białystok rozegrała w niedzielę (17.01) drugi mecz sparingowy. Rywalem Dumy Podlasia był Radnicki Nis. Podopieczni Bogdana Zająca ograli przedstawiciela serbskiej ekstraklasy 3:0.

Przebywająca na zgrupowaniu w tureckim Belek Jagiellonia kilka dni temu pokonała w sparingowym starciu Zagłębie Lubin, a w niedzielę słabszy od ekipy z północno-wschodniej Polski okazał się też Radnicki Nis.

Żółto-Czerwoni drugą kontrolną gierkę rozpoczęli bardzo dobrze, bo już w 6. minucie pojedynku niezłe prostopadłe podanie otrzymał Jakov Puljić, który zagrał następnie piłkę do Kamila Wojtkowskiego. Zakontraktowany w listopadzie pomocnik doskonałej okazji do otwarcia wyniku jednak nie wykorzystał, a z czasem to Serbowie zaczęli coraz groźniej atakować. Dowodem na to, że przeciwnicy byli bliscy zdobycia gola, jest sytuacja z 19. minuty, kiedy to najpierw z groźnym uderzeniem rywala zza szesnastki poradził sobie stojący między słupkami Jagi Niezgoda, po czym kolejna próba strzelecka Radnickiego okazała się minimalnie niecelna.

Białostoczanie przetrwali trudny dla siebie moment, a następnie, jeszcze przed przerwą, wyszli na prowadzenie. W 38. minucie, po płaskim podaniu z prawej strony boiska, piłkę do siatki Serbów z bliska skierował Jakov Puljić.

Niedługo po zmianie stron Żółto-Czerwoni podwyższyli wynik rywalizacji na 2:0. Kolejną bramkę dała akcja piłkarzy, którzy do Dumy Podlasia dołączyli latem. Po podaniu futbolówki przez Fernana Lopeza mocny i celny strzał pod poprzeczkę z okolic 10. metra oddał Kris Twardek.

Na tym podopieczni Bogdana Zająca nie poprzestali. W 68. minucie pod bramką przeciwników sfaulowany został bowiem młodziutki Lutostański, a ponieważ Przemysław Mystkowski bardzo pewnie wykorzystał podyktowany rzut karny, białostoczanie bój z 7. siłą serbskiej ekstraklasy wygrali ostatecznie aż 3:0.

W poniedziałek (18.01) Jagiellończycy ponownie wybiegną na murawę. Tym razem po to, by rozegrać sparing z KF Ballkani (Kosowo).

Jagiellonia Białystok - Radnicki Nis 3:0 (1:0)
Bramki: Jakov Puljić 38, Fernan Lopez 48, Przemysław Mystkowski 69k

Jagiellonia Białystok: Błażej Niezgoda (46' Luka Gugeszaszwili) - Paweł Gierach (46' Paweł Olszewski), Ivan Runje (32' Bogdan Tiru; 61' Jakub Orpik), Błażej Augustyn (32' Jan Majsterek, 46' Bartosz Kwiecień), Bartłomiej Wdowik (46' zawodnik testowany) - Mateusz Wyjadłowski, 26. Martin Pospisil (46' Przemysław Mystkowski), Taras Romanczuk (32' Ariel Borysiuk; 61' Fedor Cernych), Jesus Imaz (46' Fernan Lopez), Kamil Wojtkowski (46' Kris Twardek) - Jakov Puljić (46' Maciej Bortniczuk)

Radnicki Nis: Borivoje Ristić - Ognjen Bjelicić, Nikola Stanković, Żarko Marković, Petar Ćirković - Petar Ristić, Todor Petrović, Aleksandar Kovacević, Petar Duricković, Nenad Gavrić - Ognjen Duricin. Od 46. minuty meczu grali także: Modou Jobe, Nenad Gavrić, a od 62. minuty na murawie przebywali: Dorde Stojković, Ilija Spasić, Nikola Jovanović, Stefan Durić, Stefan Mitrović, Aleksa Dudanić i Dorde Stojković.