Duża firma przenosi swoją siedzibę z Podlasia do Wrocławia

2016.10.06 18:55
Pfleiderer Grajewo SA zmienia nazwę na Pfleiderer Group SA i przenosi siedzibę do Wrocławia.
Duża firma przenosi swoją siedzibę z Podlasia do Wrocławia
Fot: pixabay.com

W KRS zarejestrowana została nowa nazwa – wcześniejszy Pfleiderer Grajewo SA to obecnie Pfleiderer Group SA. Jednocześnie siedziba Spółki została przeniesiona z Grajewa do Wrocławia.

- Przeniesienie siedziby do Wrocławia, który jest metropolią mieszczącą się w proporcjonalnej odległości od naszych fabryk znajdujących się w Polsce i w Niemczech, jest elementem integracji naszych części – wschodniej i zachodniej. We Wrocławiu prowadzimy szereg rekrutacji, liczymy na atuty tego miasta – jest młode i dynamiczne, ma potencjał w postaci dobrze wykształconej kadry - wyjaśnia Michael Wolff, prezes zarządu Pfleiderer Group SA.

Natomiast Grajewo pozostanie siedzibą spółki produkcyjnej Pfleiderer Grajewo Sp. z o.o., spółki zależnej od Pfleiderer Group SA, do której z dniem 31 sierpnia 2016 r. została przeniesiona z Pfleiderer Group SA działalność operacyjna.

W związku z nową strategią przedsiębiorstwa zmiany zatrudnienia w Grajewie dotyczą głównie pracowników administracji. Części z nich zostało zaproponowane przeniesienie do nowej siedziby we Wrocławiu.

Pfleiderer Grajewo SA to producent materiałów na bazie drewna, płyt meblowych, blatów kuchennych oraz oklein.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1110 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39