Duża inwestycja na Dojlidach. Z myślą o przyszłych inwestorach

2017.12.14 16:08
Miasto ogłosiło przetarg na inwestycję drogową na osiedlu Dojlidy. Chodzi o budowę przedłużenia ul. Wiewiórczej i fragmentu przedłużenia ul. J. Kuronia.
Duża inwestycja na Dojlidach. Z myślą o przyszłych inwestorach
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok

Przebudowanie ul. Wiewiórczej na odcinku od. ul. Mickiewicza do skrzyżowania z przedłużeniem ul. Kuronia, a także przedłużenie tej ostatniej na odcinku od ul. K. Ciołkowskiego do skrzyżowania z przedłużeniem ul. Wiewiórczej – ta skomplikowanie brzmiąca inwestycja, jest najnowszą realizowaną przez miasto. Właśnie ogłoszono przetarg.

– Wszystkie zamierzone prace przyczynią się do poprawy warunków prowadzenia i rozwoju działalności gospodarczej na terenie Białegostoku – zapewnia zastępca prezydenta Adam Poliński. – Inwestycja wpłynie też znacząco na poprawę atrakcyjności inwestycyjnej miasta i dostępu do terenów gospodarczych

W ramach inwestycji wykonawca ma zbudować kanalizację deszczową i sanitarną, sieć wodociągową i kanalizację teletechniczną. Zostanie wykonana nawierzchnia ulic, chodniki, drogi rowerowe. Pojawi się też oświetlenie. Urzędnicy podkreślają, jak ważne jest to przedsięwzięcie, wskazując na to, że pobliżu planowanej budowy znajdują się tereny przeznaczone m.in. na zabudowę usługową, handlową, produkcyjną.

Wykonawca tej inwestycji będzie miał 10 miesięcy na jej realizację od dnia podpisania umowy. Oferty do przetargu można składać do 17 stycznia 2018 r. w Zarządzie Dróg Miejskich przy ul. Składowej 11. Szczegółowe informacje o przetargu można znaleźć na stronie www.bip.bialystok.pl.    

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1673 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39