Duża popularność bonów turystycznych. Aktywowano je na kwotę 2 mld zł

2021.07.20 13:51
Już 2,4 mln Polaków aktywowało bony turystyczne. W sumie skorzystali z nich opiekunowie ponad 3,5 mln nieletnich.
Duża popularność bonów turystycznych. Aktywowano je na kwotę 2 mld zł
Fot: pixabay.com

Duża popularność bonów turystycznych

Bony turystyczne cieszą się ogromną popularnością, szczególnie teraz, gdy piękna pogoda sprzyja wakacyjnym wojażom. Aktywowało je już 2,4 mln osób na łączną kwotę 2,1 mld zł

Płatność bonami przyjmuje ponad 27 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego świadczących usługi hotelarskie lub oferujących imprezy turystyczne na terenie całego kraju. Świadczenie w postaci bonu przyznawane jest na dziecko, które dostaje też 500 plus (wyjątkiem są rodziny mieszkające za granicą, które nie uczestniczą w programie "Rodzina 500 plus").

Bon turystyczny wynosi 500 zł i można go wykorzystać do 31 marca 2022 r. Nie podlega wymianie na gotówkę czy jakiekolwiek inne środki płatnicze.

- 1 sierpnia minie rok, od kiedy rodzice i inni opiekunowie mogą korzystać z Polskiego Bonu Turystycznego. Do dziś skorzystali z niego opiekunowie ponad 3,5 miliona dzieci. Już 2,4 mln Polaków aktywowało bony turystyczne na kwotę 2,1 mld złotych. Jednocześnie zarejestrowaliśmy 1,3 mln płatności na kwotę ponad 930 mln złotych. To pokazuje, że zautomatyzowana i zelektronizowana formuła programu z aktywacją na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz płatnością za pomocą kodu otrzymywanego w SMS sprawdziła się. Rodzicie nie mają problemu z wykorzystaniem bonu – mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

Świadczenie pobiera się na platformie PUE ZUS

Bony można pobierać od sierpnia zeszłego roku na platformie PUE ZUS. Jest to bardzo łatwe do zrobienia:

- Od 1 sierpnia 2020 r. rodzic dziecka do 18. roku życia może aktywować bon na PUE ZUS. Wystarczy, że po wejściu na naszą platformę uzupełni swoje dane kontaktowe, a następnie aktywuje bon. Po aktywacji rodzic otrzymuje specjalny kod, który należy pokazać podmiotowi turystycznemu podczas dokonywania płatności bonem. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym w SMS – wyjaśnia rzeczniczka.

Profil PUE ZUS zakłada się przy pomocy bankowości elektronicznej bądź Profilu Zaufanego. Szczegóły jak go założyć można znaleźć na stronie ZUS. Profil można także założyć bezpośrednio w urzędzie bądź skorzystać z pomocy telefonicznej dzwoniąc na specjalną infolinię.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
1482 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39