Dwa ronda będą miały swoich patronów

2011.06.20 00:00
Jedno - przy skrzyżowaniu Zwierzyniecka, Wiejska, Kopernika, Kaczorowskiego miałoby być rondem Seweryna Nowakowskiego, drugie - u zbiegu ulic Zwycięstwa, Wierzbowej, Jana Pawła II oraz Hetmańskiej - Ronalda Regana. Nowe nazwy będą dziś nadane na sesji rady miejskiej.
Dwa ronda będą miały swoich patronów
Fot: E.S.

Obaj patroni - inaczej, niż według niektórych chociażby Jacek Kuroń, którego imię nadano ulicy na Dojlidach po wielkich sporach - nie powinni budzić kontrowersji.

Seweryn Nowakowski był ostatnim przed II wojną światową prezydentem Białegostoku, szczególnie zasłużonym dla rozwoju miasta.

Ronald Regan to z kolei jeden z największych amerykańskich mężów stanu minionego stulecia. Wspierał opozycję i przemiany wolnościowe w Polsce, uznaje się, że znacząco przyczynił się do upadku komunizmu.

Głosowanie nad nadaniem nazw rondom nie będzie jedynym, jakie czeka białostockich radnych na ostatniej przed wakacjami sesji. Zapoznają się ze sprawą odstąpienia od umowy z wykonawcą stadionu miejskiego, a po sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2010 r. będą głosować nad absolutorium dla prezydenta miasta. Ponadto ustalą wysokości opłat za usługi przedszkoli, za zajęcie pasa drogowego i usuwanie pojazdów z dróg. Oprócz tego będą m.in. obradować nad planami zagospodarowania przestrzennego.

E.S.

1124 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39