Dwa weekendy z najpiękniejszymi polskimi kolędami

2023.01.04 08:12
Głównie w mniejszych podlaskich miejscowościach odbędą się koncerty z udziałem znakomitych zawodowych śpiewaków. W repertuarze znajdą się najpiękniejsze polskie kolędy. Pierwszy koncert już w piątek (6.01) w Dobrzyniewie Kościelnym.
Dwa weekendy z najpiękniejszymi polskimi kolędami
Fot: Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne

Mieszkańcy województwa podlaskiego będą mogli wziąć udział w wyjątkowych wydarzeniach. W dwa najbliższe weekendy (6-8 stycznia oraz 14-15 stycznia) zaplanowano koncerty kolęd w wykonaniu profesjonalnych śpiewaków.

Każdy koncert wypełni 15 polskich kolęd, w tym tak znane jak "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Lulajże Jezuniu" czy "Wśród nocnej ciszy". Jak zapowiada organizator - Województwo Podlaskie, spotkania będą trwały około 1,5 godziny. Występy są sfinansowane przez Urząd Marszałkowski.

Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego, przekonuje, że wspólne kolędowanie to piękna polska tradycja, która łączy pokolenia.

- Polskie kolędy i pastorałki tworzą prawdziwie rodzinną atmosferę: ciepła, miłości i radości. Zachwycają melodyjnością i tworzą niepowtarzalny, świąteczny klimat. Zapraszamy do udziału w tych spotkaniach i wspólnego kolędowania wszystkich mieszkańców - zachęca Kosicki.'

Pierwszy koncert odbędzie się 6 stycznia, o godz. 17:00 w Parafii pw. Zwiastowania NMP w Dobrzyniewie Kościelnym, natomiast 7 stycznia o godz. 17:00 - w Domu Kultury w Łapach. Zaś 8 stycznia kolęd będzie można wysłuchać o godz. 9:30 w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Zawadach (ul. Kościuszki) i godz. 18:00 w parafii pw. Wniebowzięcia NMP, przy ul. Kościelnej 3 w Brańsku.

W kolejny weekend występy odbędą się: 14 stycznia o godz. 18:00 w parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku (przy ul. Ks. Romualda Jałbrzykowskiego 5) oraz 15 stycznia o godz. 12:00 w parafii pw. Św. Stanisława B.M. w Dąbrowie Białostockiej (ul. 3 Maja 28) i o godz. 19:00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Augustowie (ul. Księdza Skorupki 6).

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny!

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1345 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39