Dwie inwestycje drogowe zakończone, są pieniądze na trzecią

2014.09.24 00:00
Dwie inwestycje oddane do użytku, a na trzecią znalazły się pieniądze. To dobre wiadomości z ostatnich dni dla korzystających z podlaskich dróg.
Dwie inwestycje drogowe zakończone, są pieniądze na trzecią
Fot: freedigitalphotos.net

Zarząd Województwa obradujący w środę (24.09) pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego przyznał dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego na przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 686.

Trasa z Michałowa do Juszkowego Grodu ma ok. 21,5 km. Obecnie jest w bardzo złym stanie technicznym. Jej nawierzchnia jest zniszczona, zakręty są ostre, brakuje chodników w terenie zabudowanym. Jeździ nią coraz więcej samochodów ciężarowych. Auta nie mogą bezpiecznie się mijać na zbyt wąskiej jezdni, dlatego ta modernizacja jest tak potrzeba. W ramach remontu jezdnia zostanie poszerzona, wzmocniona i zyska nową nawierzchnię. Zostaną również przebudowane skrzyżowania, powstaną zatoki autobusowe oraz ścieżka rowerowa po lewej stronie. W samym Michałowie będzie przebudowane także oświetlenie uliczne.

Koszt inwestycji to 60 mln zł, a dofinansowanie z RPOWP wyniesie 44,5 mln zł. Nową drogą mamy podróżować od sierpnia przyszłego roku.

Tymczasem we wtorek oficjalnie przekazano do użytku trasę nr 670 na odcinku Jaczno - Nowy Dwór. W ramach prac przebudowano odcinek drogi wojewódzkiej, skrzyżowania, wykonano korektę łuków poziomych i pionowych, poszerzono jezdnię do 7 m, wykonano chodniki, zjazdy i system odwodnienia drogi. Koszt prac, pokryty w całości z budżetu województwa, opiewał na 4 mln zł.

Z kolei w poniedziałek oddano do użytku zmodernizowane skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 676 z ul. Piłsudskiego w Supraślu. Powstało tam nowe rondo, plac manewrowy, zatoki autobusowe, chodniki oraz ścieżka rowerowa. Wykonano również elementy nowej organizacji ruchu. Łączna wartość wykonanych robót wyniosła 4,8 mln zł.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1024 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39