Dwóch Jagiellończyków w jedenastce kolejki

2023.03.14 14:21
Po triumfie 2:1 nad Górnikiem Zabrze aż dwóch zawodników Dumy Podlasia znalazło się w jedenastce przedstawiającej najlepszych piłkarzy weekendu. Najwięcej wyróżnień powędrowało jednak do przedstawicieli Rakowa Częstochowa.
Dwóch Jagiellończyków w jedenastce kolejki
Fot: Grzegorz Chuczun

Michał Pazdan ostatnio nie łapał się do wyjściowego składu Dumy Podlasia, dlatego wiele osób skreśliło 35-latka, uważając, że 38-krotny reprezentant Polski nie jest już w stanie dać białostockiej drużynie zbyt wiele dobrego. Okazuje się jednak, że takie myślenie było błędem. W starciu z Górnikiem Zabrze Pazdan wybiegł na boisko od 1. minuty i prezentował się naprawdę dobrze. Doświadczony defensor znów był szefem jagiellońskiej defensywy i ponownie wykazywał się ogromnym spokojem oraz pewnością siebie. Za swój solidny występ Michał Pazdan został więc nominowany do grona najlepszych piłkarzy weekendu, podobnie zresztą jak Nene.

Portugalczyka nazwano ostatnio "człowiekiem, który oszukał xG", czyli współczynnik obliczający prawdopodobieństwo, że w danej sytuacji padnie bramka. Środkowy pomocnik Dumy Podlasia znany jest z tego, że potrafi świetnie przymierzyć z dystansu. Nene zdobywał już gole w starciach przeciwko Rakowowi Częstochowa, Miedzi Legnica (dwukrotnie) oraz Górnikowi Zabrze. Przy bramkach tych współczynnik xG (z angielskiego expected goals) wynosił odpowiednio 0,0171; 0,0377; 0,0123 oraz 0,0202, co oznacza, że Portugalczyk trafia do siatki w sytuacjach wręcz niemożliwych do zdobycia gola.

Bramki Nene z pewnością będą kandydować do miana gola sezonu, a spore szanse na końcowe zwycięstwo w tego typu "konkursie" może mieć właśnie sobotnie (11.03) uderzenie ze zwycięskiego spotkania z Górnikiem. Po tym golu ręce same składały się do oklasków.

Pełna jedenastka 24. kolejki PKO Ekstraklasy wygląda następująco:
Dominik Hładun (Legia Warszawa) - Leonardo Koutris (Pogoń Szczecin), Milan Rundić (Raków Częstochowa), Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok), Rafał Pietrzak (Lechia Gdańsk) - Ivi Lopez (Raków Częstochowa), Władysław Koczerhin (Raków Częstochowa), Nene (Jagiellonia Białystok), Bartosz Nowak (Raków Częstochowa), Ernest Muci (Legia Warszawa) - Łukasz Zwoliński (Lechia Gdańsk)

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
845 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39