Dwuznaczne teksty, melodyjne utwory. Ten projekt czerpie z klasyki

2017.02.16 08:08
Nocny Kochanek to jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych, który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.
Dwuznaczne teksty, melodyjne utwory. Ten projekt czerpie z klasyki
Fot: Grzegorz Chuczun
Grupa Nocny Kochanek zagra w Zmianie Klimatu

W twórczości zespołu Nocny Kochanek słychać wyraźne inspiracje takimi zespołami jak: Iron Maiden, Judas Priest, Helloween czy Black Sabbath. Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, wręcz groteskowego klimatu.

Po sukcesie albumu "Hewi metal" czas na drugą płytę. "Zdrajcy Metalu" to 12 melodyjnych utworów nawiązujących do twórczości klasyków heavy metalu. Teksty - często dwuznaczne - napisane są z ogromną dawką dystansu do subkultury metalowej. Ilustrację okładki, tak jak w przypadku debiutu, wykonał Robert Adler. Premierę nowy album miał 13 stycznia.

W jednym z wywiadów wokalista Krzysztof Sokołowski opowiada o powstaniu Nocnego Kochanka w następujący sposób:
- Wszystko wyszło dosyć spontanicznie. Począwszy od jednego utworu nagranego 3 lata temu na potrzeby produkcji "Zemsty faraona". Ludzie sami oczekiwali od nas wydawania utworów na podobieństwo Minerału, który nagraliśmy jeszcze jako Night Mistress. Stworzyliśmy zatem osobny projekt będący alter ego naszego matczynego zespołu.

Grupa wystąpi w piątek (17.02) w Zmianie Klimatu. Początek koncertu o godz. 20.00, otwarcie drzwi klubu o godz. 19.00. Patronujemy imprezie.

Szczegóły: Nocny Kochanek w Zmianie Klimatu

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

953 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39