Dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej ma być odwołany

2011.02.25 00:00
W piątek (25.02) wszczęto procedurę odwołana ze stanowiska dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej - Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego.
Dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej ma być odwołany
Fot: Wojciech Zalewski
Marcin Nałęcz-Niesiołowski

Wszczęcie procedury polega na przekazaniu ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdanowi Zdrojewskiemu pisma z prośbą o wyrażenie opinii dotyczącej sytuacji w Operze. Jednocześnie marszałek województwa, Jarosław Dworzański zapowiedział, że to samo pismo zostanie skierowane do Polskiego Związku Artystów Muzyki oraz do dwóch Związków Zawodowych działających przy Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Decyzja o przekazaniu pisma do ministra została podjęta na piątkowym posiedzeniu przez zarząd województwa jednogłośnie.

Sam marszałek podkreślił, iż konflikt pomiędzy zespołem orkiestry, a dyrektorem opery nie jest rzeczą nową i trwa od momentu powołana dyrektora przez zarząd na to stanowisko. Jednocześnie za skierowaniem przez orkiestrę pisma do zarządu w sprawie odwołana ze stanowiska obecnego dyrektora w tajnym głosowaniu opowiedziała się znaczna część zespołu.

O zaistniałej sytuacji Marcin Nałęcz-Niesiołowski został powiadomiony osobiście przez marszałka. Jarosław Dworzański podkreślił, iż postanowienie Zarządu nie jest tożsame z odwołaniem dyrektora opery.

E.S.

696 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39