Dzieci jadą do górskiego miasteczka. Nie bez powodu

2019.06.21 16:42
To dla nich szansa na oderwanie się od codzienności, od życia w cieniu choroby siostry lub brata. Rodzeństwo podopiecznych fundacji będzie zwiedzało Rytro.
Dzieci jadą do górskiego miasteczka. Nie bez powodu
Fot: Gmina Rytro
Dzieci będą podziwiać piękne widoki

W niedzielę (23 czerwca) o godz. 7.30 sprzed siedziby Fundacji "Pomóż Im" mieszczącej się przy ul. Ciołkowskiego 88J dzieci wyruszą na wakacyjny wypoczynek. Celem ich podróży będzie górskie miasteczko Rytro. To nie jest zwykły wyjazd - pojedzie rodzeństwo pacjentów hospicyjnych, podopiecznych fundacji.

Czeka ich więc bardzo ważne przeżycie, wielka przygoda. Na co dzień żyją w cieniu choroby swoich sióstr czy braci. W trakcie wyjazdu mają szansę oderwać się od tego, zaznać chwilę wytchnienia, wziąć udział w prowadzonych specjalnie dla nich grach i zabawach psychoedukacyjnych oraz wycieczkach krajoznawczych.

Wszystkie atrakcje i działania mają na celu wzmocnienie w nich poczucia własnej wartości, naukę zaufania do siebie i innych oraz wpojenie zasad współpracy w grupie.

- Będziemy zwiedzać okolicę, chodzić po górach, ale również pod okiem psychologa, w formie zabaw i ćwiczeń terapeutycznych popracujemy nad poziomem motywacji, poczuciem własnej wartości. Z doświadczenia wiemy, że dzieci z takich wyjazdów wracają silniejsi – mówi Krystyna Skrzycka, wiceprezes Fundacji "Pomóż Im".

- Liczymy, że wszystkim dopiszą wspaniałe humory, wspólnie będziemy się dobrze bawić, pokonywać górskie szlaki, a do domu wrócimy z maksymalnie naładowanymi akumulatorami – mówi Paulina Drozdowska, asystent rodziny.

Natomiast już 14 lipca na taki wypoczynek wyruszy również grupa dzieci po chorobie onkologicznej wraz z rodzeństwem.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

933 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39