Dzieci z hospicjum potrzebują artykułów szkolnych. Każdy może pomóc

2017.08.07 12:37
Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny. Jak wiadomo, wiąże się to z niemałym wydatkiem, który spędza sen z powiek wielu rodzicom. Można pomóc najuboższym dzieciom i sprawić, by radośnie wróciły do szkoły.
Dzieci z hospicjum potrzebują artykułów szkolnych. Każdy może pomóc
Fot: Materiały prasowe

Fundacja "Pomóż Im" zachęca do wzięcia udziału w akcji "Wyprawka od serca". Okazuje się, że wiele rodzin nie stać na wyprawienie swoich pociech do szkoły. Jest to ogromny wydatek m.in. dla rodziców, których dzieci przebywają w białostockim hospicjum. Na leczenie pociech przeznaczają wszystkie oszczędności, przez co dodatkowe wydatki są dla nich szczególnie dużym obciążeniem.

Bardzo często w takich rodzinach mama bądź tata rezygnuje z pracy, by móc opiekować się chorym dzieckiem. To także ma wpływ na ich sytuację materialną.

Akcja "Wyprawka od serca" ma oszczędzić stresu rodzicom i dać dużo radości podopiecznym fundacji. Przyłączyć się do niej może każdy. Co należy zrobić? Kupić dowolne artykuły szkolne - potrzebne jest wszystko od zeszytów, plecaków, kredek, mazaków po bloki i linijki.

Zakupione przedmioty należy przynieść do siedziby Fundacji "Pomóż Im" – przy ul. Ciołkowskiego 88J w Białymstoku. Można też się skontaktować telefonicznie aby ustalić szczegóły przekazania tych szkolnych darów, dzwoniąc pod numer: tel. kom. 601 960 920.

Przedsięwzięcie to jest organizowane już po raz trzeci. W poprzednich latach cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Białegostoku, którzy chcą pomagać potrzebującym dzieciom. Fundacja liczy, że w tym roku będzie podobnie, a nawet jeszcze lepiej.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1387 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39