Dzień Dziecka w Muzeum Podlaskim

dodane dnia: 2023-05-29 przez: kul57
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2023-06-01
Niezwykły świat morskich opowieści
1 czerwca, godz. 10.00 oraz godz. 12.00 – zajęcia dla grup zorganizowanych przedszkolnych
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, ul. Świętojańska 17


Bajkowy Dzień Dziecka przygotowało Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Bajarka Edyta Poskrobko zabierze najmłodszych w świat pirackich opowieści. Podczas zajęć dzieci wykonają gliniane płaskorzeźby imitujące złote pirackie zdobycze.

Szum morza, spienione fale, morskie przygody – w niezwykły świat pirackich opowieści wkroczymy w Dniu Dziecka. Poprowadzi nas tam prężnie działająca bajarka Edyta Ślączka Poskrobko. W trakcie zajęć interaktywnych zanurzymy się w świat baśni i prawdziwych historii a także, poznamy eksponaty naszego muzeum, które zainspirowały nas do tej przygody. Wykonamy również pracę plastyczną – niezwykłe skarby inspirowane zasłyszanymi historiami. Gliniane płaskorzeźby barwione złotą farbą będą miały za zadanie imitować złote pirackie zdobycze. 

Prowadząca:

Edyta Ślączka Poskrobko – tajniki sztuki opowiadania poznawała u bajarzy z Meksyku. Artystka obecnie jest głównym Opowiadaczem Galeonów Baśni, których występy można było obejrzeć m.in. w ramach festiwalu ,,Zamek” w Będzinie, w Białymstoku, podczas festiwalu Podwodne Żagle w Łebie i wielu innych. „Słuchając baśni – dziecko wyjmie z niej treści właściwe dla siebie, a dorosły znajdzie w niej podteksty, które tylko on odczyta. To sprawia, że podczas opowieści każdy, niezależnie od wieku jest zaangażowany. Opowiadam baśnie całego świata dorosłym i dzieciom”.

Czas trwania: ok. 90 min
Maksymalna liczba uczestników: 30 osób
Koszt: 7 zł od osoby, z Kartą Dużej Rodziny – 5 zł
Wszelkie materiały potrzebne do zajęć zapewnia Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego
Informacje i zapisy: tel. 509 336 862Miejsce imprezy

1852 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39