"Dziewczyny na PolITechniki" i "Dziewczyny do ścisłych!" - dzień otwarty tylko dla pań

2019.04.08 14:01
W czwartek (11.04) odbędzie się Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn na Politechnice Białostockiej. Uczelnia po raz kolejny będzie przekonywała, że w jej progach panie będą czuły się doskonale.
"Dziewczyny na PolITechniki" i "Dziewczyny do ścisłych!" - dzień otwarty tylko dla pań
Fot: pixabay.com

Uczelnie techniczne zapraszają panie

Zbliża się Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn na Politechnice Białostockiej. Pracownicy i przedstawiciele uczeni po raz kolejnych chcą przekonywać "Dziewczyny na PolITechniki" i "Dziewczyny do ścisłych!".

- Dlaczego warto interesować się nowoczesnymi technologiami, kandydować na kierunki inżynierskie zapewniające dobrą pozycję na rynku pracy, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i prywatność w sieci oraz jak działa biometria. O tym wszystkim powiemy na spotkaniu pod hasłem "W sieci PB" - zachęcają do udziału w wydarzeniu organizatorzy.

Co ciekawe, mimo że jak nazwa wskazuje – akcja jest skierowana przede wszystkim do dziewczyn - to mile widziani są też chłopcy, którzy zastanawiają się nad nauką na największej uczelni technicznej w regionie.

Młodzież ze szkół średnich od godz. 10.00 na wydziale informatycznym PB będzie mogła spotkać się ze studentami i pracownikami placówki, posłuchać rad specjalistów w branży IT oraz praktyków od mediów społecznościowych i rozwiewać swoje ewentualne wątpliwości, a także zadawać pytania. Na koniec na chętnych będą czekały informatyczne wyzwania, prezentacje robotów i wirtualny spacer w goglach VR.

W holu uczelni na przybyłych czeka też keyboard challenge i retro gry komputerowe, oculus kinect i zabawy logiczne oraz interaktywne prezentacje.

Przed godz. 12.00 zaplanowano zaś panel dyskusyjny "Być studentką IT na PB" z udziałem studentek różnych kierunków oraz absolwentek Politechniki Białostockiej: Natalii Prokop i Edyty Szkiłądź, które zajmują obecnie stanowiska Front-end Developer w firmie SoftwareHut. Można będzie dowiedzieć się więcej o możliwościach pań, które studiowały właśnie na uczelni technicznej. Później poruszona zostanie także kwestia programów stypendialnych: Lean in STEM, IT for She oraz Intel-Perspektywy – powie o tym Sandra Wiktorko, Hi-Tech Education Project Manager z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Politechnika od dawna zaprasza do siebie dziewczyny

Białostocka uczelnia w akcji "Dziewczyny na politechniki" uczestniczy od 2009 r. Pomysł realizacji takiego wydarzenia należy do Fundacji Edukacyjnej Perspektywy oraz Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Celem inicjatywy jest zachęcenie dziewcząt do studiowania na kierunkach technicznych, inżynierskich i ścisłych. Punktem kulminacyjnym akcji jest właśnie Ogólnopolski Dzień Otwarty tylko dla Dziewczyn organizowany rokrocznie w kwietniu.

Jak wynika z raportu "Kobiety na politechnikach 2018" na polskich publicznych uczelniach technicznych studiuje obecnie ponad 80 tysięcy kobiet. Jeśli chodzi o Politechnikę Białostocką, to tu panie stanowią 35% ogólnej liczby studentów. Najwięcej jest ich na wydziałach: architektury, inżynierii i zarządzania, budownictwa oraz inżynierii środowiska. Na wydziale mechanicznym panie to 19% żaków, zaś na elektrycznym – zaledwie 9%

Zainteresowani udziałem Ogólnopolskim Dniu Otwartym dla Dziewczyn mogą rejestrować się poprzez portal www.dziewczynynapolitechniki.pl. Osoby, które mają pytania, mogą dzwonić pod numer tel. l. 85 746 9048 lub e-mailowo promocja@pb.edu.pl

Zobacz też: Dziewczyny na Politechniki - Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1516 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39