Dziś lepiej nie rozstawać się z parasolem. Prognoza pogody na środę

2024.04.03 07:40
Przed nami chłodna i wyjątkowo wietrzna środa. W ciągu dnia spodziewać się możemy także obfitych opadów deszczu.
Dziś lepiej nie rozstawać się z parasolem. Prognoza pogody na środę
Fot: Pixabay

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, środa nie przyniesie nam zmiany pogody. W stolicy województwa podlaskiego rozgościły się ciemne chmury. Będzie chłodno, mokro i wietrznie.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że już od czwartku wiosna powróci do naszego miasta. Przegoni silny wiatr i deszczowe chmury oraz ogrzeje nas promieniami słońca.

Ogólne warunki pogodowe

Na naszych termometrach zobaczymy dziś maksymalnie 8°C za dnia i 1°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 3°C.

Zawieje wyjątkowo silny, zachodni wiatr. Jego porywy mogą osiągać prędkość nawet do 75 km/h. Zachmurzenie pokryje 99 roc. powierzchni białostockiego nieba.

W związku z zapowiadanymi na dziś obfitymi opadami deszczu, stan wilgotności powietrza wzrośnie do 80 proc. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać będzie się na poziomie 1000 hPa. Warunki biometryczne pozostaną niekorzystne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 05:56. Astronomiczne południe przypada na godzinę 12:31, a zachodu słońca wypatrywać możemy od godziny 19:07. Długość dnia to 13 godzin i 11 minut.

Księżyc pojawi się na horyzoncie o godzinie 04:20. Pozostanie widoczny do godziny 11:16. Noc ze środy na czwartek potrwa przez 10 godzin i 49 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Środa, 3 kwietnia to 94. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzić będziemy Dzień Tęczy.

Swoje imieniny świętują: Ryszard, Sykstus, Antoni, Benedykt, Cieszygor, Eutychia, Gandolf, Gandulf, Izbygniew, Izbygniewa, Jakub, Jan, Józef, Nicetas, Pankracy oraz Winicjusz.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1532 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39