E-sport. Reprezentant Jagiellonii został mistrzem Polski w grze FIFA 23

2023.04.03 16:14
Dobiegły końca mistrzostwa Polski w FIFA 23. Zwycięzcą zmagań został Kamil "Riptorek" Soszyński z Jagiellonii Białystok.
E-sport. Reprezentant Jagiellonii został mistrzem Polski w grze FIFA 23
Fot: Ekstraklasa

Kamil "Riptorek" Soszyński uniósł w górę trofeum przyznawane dla mistrza PKO BP Ekstraklasa Games. Reprezentant Jagiellonii w sezonie zasadniczym zajął dopiero 8. miejsce, ale w decydującej fazie rozgrywek "Riptorek" nie miał sobie równych i to on zgarnął mistrzowski tytuł.

Najlepsza "8" zawodników wyłoniona podczas rozgrywek PRO i OPEN pojawiła się w sobotę (1.04) w studiu Polsat Games, by walczyć o najważniejsze wyróżnienie na polskiej scenie FIFA. Rywalizacja rozpoczęła się w grupach i już tutaj pojawiły się niespodzianki. Jako pierwsi awans do niedzielnej (2.04) fazy turnieju zagwarantowali sobie Szymon "Błachu" Błachowiak (Pogoń Szczecin) i Kamil "Riptorek" Soszyński (Jagiellonia Białystok).

Finałowa część zaczęłą się od pojedynku graczy Pogoni Szczecin i Rakowa Częstochowa. Po wyrównanej batalii zakończonej wynikiem 5:4 z awansu do strefy medalowej cieszył się "Błachu". W jego ślady poszedł "Riptorek", który pokonał Maksymiliana Zalewskiego i zameldował się w finale górnej drabinki. W meczu o podium górą był "damie", a w finale górnej drabinki "Błachu" udowodnił swoją wyższość nad rywalem z Białegostoku, wygrywając 3:1.

O awans do wielkiego finału walczyli zatem "damie" i "Riptorek". Warto wspomnieć, że dzień wcześniej to reprezentant Jagiellonii okazał się lepszy o dwie bramki. W decydującym momencie sytuacja się powtórzyła i będący głównym faworytem rozgrywek Damian Augustyniak zajął dopiero 3. miejsce. Reprezentant Rakowa po triumfie w Premier League i zajęciu pewnego 1. miejsca w sezonie zasadniczym marzył o wygraniu mistrzostwa Polski, lecz jego plany zdecydowanie pokrzyżował "Riptorek", który rozpoczął przygotowania do finałowego pojedynku.

W grze o złoto przedstawiciel Jagiellonii zmierzył się z ubiegłorocznym wicemistrzem. Z lepszej pozycji wystartował reprezentant Pogoni Szczecin, który z powodu wygrania finału górnej drabinki miał już dopisane jedno zwycięstwo na swoje konto. Kamil Soszyński nie dał jednak za wygraną i szybko wyrównał stan rywalizacji. O tytule mistrza Polski zadecydował więc ostatni dwumecz. Dominatorem w najważniejszych dwóch spotkaniach był "Riptorek", który spełnił swoje marzenie i wzniósł w górę trofeum PKO BP Ekstraklasa Games.

Gracz Jagiellonii Białystok zdobył tym samym swój pierwszy tytuł mistrza Polski w grze FIFA. 2 lata temu "Riptorek" zaznał już smaku porażki w finale, jednak w tym sezonie wykazał się on niezwykłą odpornością na początkowe niepowodzenia w sezonie zasadniczym. Jego wielki powrót do wysokiej formy w końcówce rozgrywek pozwolił na pokonanie faworytów i zgarnięcie złotego medalu. Oprócz tytułu "Riptorek" wywalczył nagrodę pieniężną wysokości 20 tys. zł oraz awans na światowe Play-Offy FIFA 23 Global Series. Takie same przepustki do tych prestiżowych rozgrywek otrzymali pozostali na podium - Szymon "Błachu" Błachowiak oraz Damian "damie" Augustyniak.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1186 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39