Efektowne zwycięstwo Jagiellonii w sparingu z IV-ligowcem

2018.09.08 14:27
W trakcie przerwy na mecze reprezentacji Jagiellonia Białystok stoczyła kontrolną grę z Mamrami Giżycko. Żółto-Czerwoni w mocno okrojonym składzie pokonali rywali aż 8:0.
Fot: Twitter Jagiellonia Białystok
Piłkarze Jagiellonii po meczu z Mamrami wzięli się za rozdawanie autografów.

To miało być starcie Dawida z Goliatem i tak też sobotni (8.09) mecz wyglądał. W pojedynku rozegranym z okazji 70-lecia Mamr Giżycko wicemistrzowie Polski nie okazali się szczególnie łaskawi i z wielką łatwością rozprawili się z 6. drużyną warmińsko-mazurskiej IV ligi.

W pierwszym składzie Jagiellonii wybiegł m.in. odstawiony ostatnio na boczny tor Cillian Sheridan, ale na placu gry zameldowali się też piłkarze kluczowi w układance Ireneusza Mamrota, jak np. Pospisil, Kwiecień czy wracający po urazie Burliga. Co ciekawe, szkoleniowiec białostoczan na potyczkę z Mamrami miał dostępnych tylko 13 zawodników, dlatego mecz trwał krócej, bo 2 x 30 minut.

Strzelanie na stadionie Giżyckiego Klubu Sportowego już w 7. minucie spotkania rozpoczął wracający do łask szkoleniowca Cillian Sheridan, który wykorzystał podanie Savkovicia. Irlandczyk tego dnia ukłuł jeszcze dwukrotnie. Kolejne trafienie rosły napastnik zaliczył już chwilę później, finalizując dobre dośrodkowanie Wójcickiego, zaś hat-trick na konto byłego gracza Omonii Nikozja wpadł tuż przed zakończeniem meczu, kiedy to Sheridan w sytuacji sam na sam ustalił wynik rywalizacji na 8:0.

W międzyczasie sposób na pokonanie bramkarza przeciwników znaleźli też Mateusz Machaj (2 gole), Guilherme, Mile Savković oraz Łukasz Burliga.

Ponieważ pojedynek zorganizowany został z okazji jubileuszu Mamr, po zakończeniu zmagań doszło do spotkania Jagiellończyków z kibicami. Dla Ireneusza Mamrota najważniejsze jest jednak, że żaden z graczy nie doznał w trakcie sparingu urazu.

Mamry Giżycko - Jagiellonia Białystok 0:8 (0:4)
Bramki: Cillian Sheridan 7, 10, 55, Mateusz Machaj 30, 37, Guilherme 43, Mile Savković 50, Łukasz Burliga 52

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski (48' Jakub Miszczuk) - Łukasz Burliga, Lukas Klemenz, Bartosz Kwiecień, Bodvar Bodvarsson - Jakub Wójcicki (31' Guilherme), Rafał Grzyb, Mateusz Machaj, Martin Pospisil, Mile Savković - Cillian Sheridan