Egzamin gimnazjalny. Mimo strajku – wszystko ma się odbywać normalnie

2019.04.10 08:08
Od kilku dni wiele osób zastanawiało się, czy egzamin gimnazjalny, który rozpoczyna się w środę (10.04), dojdzie do skutku, bowiem większość nauczycieli strajkuje.
Egzamin gimnazjalny. Mimo strajku – wszystko ma się odbywać normalnie
Fot: pixabay.com

Egzamin gimnazjalny 2019 ma odbyć się bez przeszkód, mimo strajku nauczycieli (zobacz: prawie 3 tys. białostockich nauczycieli strajkuje. Będzie ich więcej?).

Od kilku dni na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku widniała informacja o "wsparciu szkół w organizacji egzaminu gimnazjalnego".

"Kuratorium Oświaty w Białymstoku informuje, że dysponuje wykazem osób, które zadeklarowały wsparcie szkół w przeprowadzeniu egzaminu gimnazjalnego w przypadku, gdyby szkoły miały trudności w tym zakresie. Zainteresowanych dyrektorów szkół prosimy o kontakt" - można przeczytać w umieszczonej na stronie internetowej informacji. Dzięki temu placówki mające problemy z organizacją egzaminu mogły otrzymać niezbędną pomoc.

Podobno jednak żadna szkoła nie zgłosiła się do kuratorium z powodu problemów z planowanym przeprowadzeniem egzaminu gimnazjalnego.

Jak poinformowała kurator oświaty Beata Pietruszka, z danych zebranych na początku tego tygodnia wynika, że 52% szkół, zespołów szkół oraz przedszkoli bierze udział w strajku.

- Na godz. 9.30 otrzymaliśmy odpowiedź z 518 placówek, że 252 szkoły strajkują, a w tej chwili 266 pracuje, odbywają się lekcje – powiedziała we wtorek, podczas konferencji prasowej, Beata Pietruszka. - Zwracam się z takim apelem do dyrektorów szkół i nauczycieli: w związku z tym, że jutro rozpoczynają się egzaminy dla uczniów gimnazjów, z apelem, żeby zawiesić na okres egzaminów akcję protestacyjną, tak aby mógł odbyć się ten egzamin.

W czwartek do egzaminu w województwie podlaskim ma przystąpić ponad 10 tys. uczniów

Harmonogram egzaminów:

część humanistyczna – 10 kwietnia (środa)
- historia i wiedza o społeczeństwie – godz. 9.00
- język polski – godz. 11.00

część matematyczno-przyrodnicza – 11 kwietnia (czwartek)
- przedmioty przyrodnicze – godz. 9.00
- matematyka – godz. 11.00

język obcy – 12 kwietnia (piątek)
- na poziomie podstawowym – godz. 9.00
- na poziomie rozszerzonym – godz. 11.00

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1504 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39