Ekstraklasa. Blamaż Jagiellonii w Krakowie

2016.03.18 20:23
Do Krakowa zawodnicy Jagiellonii pojechali z wielkimi nadziejami. Jak się jednak okazało, życie bywa nieraz okrutne i niestety tym razem dotyczy to podopiecznych Probierza. Żółto-Czerwoni przegrali z Wisłą aż 5:1.

Mecz dla Jagiellonii ułożył się bardzo źle. Już w 8. minucie czerwoną kartką za faul na Boguskim został ukarany Igors Tarasovs. Łotysz w nieprawidłowy sposób zatrzymał wychodzącego sam na sam Boguskiego i sędzia nie wahał się z podjęciem takiej decyzji. Od tego momentu na boisku dominowała już tylko Wisła.

Festiwal strzelecki w 25. minucie rozpoczął Sadlok. Później dwukrotnie trafił Paweł Brożek, a tuż przed przerwą na 4:0 podwyższył Wolski.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Wisła całkowicie dominowała i nie rezygnowała z kolejnych goli. Autorem pierwszej bramki w drugiej części gry był Wolski. Całe szczęście honor drużyny z Podlasia uratował Karol Świderski. Młody napastnik Jagiellonii w 69. minucie bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza gospodarzy. Wynik do końca nie uległ już zmianie i to Wisła mogła cieszyć się z zasłużonego, wysokiego zwycięstwa.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 5:1 (4:0)
Bramki: Sadlok 25, Brożek Pa. 33, 40, Wolski 45, 63 - Świderski 69

Wisła Kraków: 1. Miśkiewicz - 4. Sadlok, 26. Guzmics, 6. Głowacki, 5. Jović - 10. Popović, 27. Wolski (76, 19. Cywka), 9. Boguski (76, 7. Bałaszow), 88. Małecki, 14. Ondrasek (34, 21. Brlek) - 23. Brożek Pa.

Jagiellonia Białystok: 69. Drągowski - 8. Burliga, 19. Tarasovs, 25. Guti, 77. Tomasik - 22. Grzyb(K), 4. Góralski (46, 6. Romanczuk) - 5. Vassilijev (14, 7. Madera), 21. Frankowski (76, 13. Mystkowski), 15. Cernych - 28. Świderski.

[ZAPIS RELACJI]

II połowa:

90. - Koniec spotkania. Wisła wygrywa z Jagiellonią 5:1

87. - Wiślacy na własnej połowie spokojnie rozgrywają futbolówkę

81. - Coraz bliżej do końca meczu. Jaga próbuje jeszcze "coś" ugrać w tym spotkaniu

76. - Mamy kilka zmian, w Jadze Mystkowski za Frankowskiego, a w Wiśle zeszli Boguski i Wolski. W ich miejsce zameldowali się Cywka i Bałaszow

71. - I znowu napiera Wisła, ale tym razem udanie interweniował Guti

69. - Gooool! Świderski strzałem z rzutu wolnego pokonuje bramkarza gospodarzy

68. - Guzmics ukarany żółtą kartką

63. - A jednak blamaż... Wolski strzałem z woleja pokonuje Drągowskiego i jest już 5:0

58. - Gospodarze kontrolują przebieg tego meczu i szukają kolejnych okazji do zdobycia gola. Ataki białostoczan są momentalnie przerywane przez agresywnie grających krakowian

56. - Mogło być 5:0, ale strzał głową Guzmicsa trafił w poprzeczkę

56. - Uderzenie Popovicia trafia w mur

55. - Kolejna okazja dla Wisły. Przed polem karnym faulowany Brożek

51. - Cudu na pewno dziś nie będzie. Przykro to mówić, ale ekipa Białej Gwiazdy jest lepsza w każdym elemencie gry

48. - Od początku drugiej połowy atakuje Wisła, czy cud w tym spotkaniu jest jeszcze możliwy?

46. - Po przerwie w białostockim zespole doszło do jednej zmiany, Góralskiego zastąpił Ukrainiec - Taras Romanczuk

46. - Zaczynamy drugą część gry

I połowa:

45. - Koniec pierwszej połowy. Wynik 4:0 po 45. minutach gry odzwierciedla przebieg tego spotkania

45. - Fatalny błąd białostockiej defensywy i Wolski podwyższa na 4:0...

43. - Wolski faulowany przez Góralskiego, pomocnik Jagi otrzymuje żółtą kartkę

41. - Asystę przy trafieniu Brożka zaliczył dobrze znany kibicom na Podlasiu - Patryk Małecki

40. - Wisła - Jagiellonia 3:0. Drugą swoją bramkę w tym spotkaniu zdobywa Brożek. Oby nie skończyło się blamażem...

36. - Przygniatająca przewaga Wisły, ciężko o optymistyczny scenariusz przy Reymonta dla zawodników Probierza

34. - Zmiana w Wiśle, za Ondraska wchodzi Brlek

33. - Niestety... Brożek podwyższa na 2:0. Ciężko będzie się podnieść Żółto-Czerwonym

30. - Duże kłopoty z wyprowadzeniem futbolówki mają białostoczanie, gra w osłabieniu i wysoki pressing krakowian - źle to wygląda

28. - Ma co robić dziś Drągowski, bramkarz Jagi broni niełatwe uderzenie Wolskiego

27. - I znowu Wisła, niecelny strzał Ondraska

25. - Gol dla Wisły. Do piłki wybitej przed pole karne najszybciej dopadł Sadlok, który pokonał Drągowskiego. Wisła - Jagiellonia 1:0...

25. - Groźny strzał Głowackiego kapitalnie broni Drągowski!

23. - Niestety, z upływem kolejnych minut zarysowuje się przewaga drużyny Dariusza Wdowczyka

21. - Czujna defensywa Jagi oddaliła grę od własnego pola karnego

20. - Uderzenie Ondraska i... Wisła ma rzut rożny

19. - Dobrze zapowiadająca się akcja Świderskiego została przerwana przez obrońców Wisły

17. - Mimo osłabienia, białostoczanie nie cofają się zbyt głęboko

14. - Mamy zmianę w Jadze, Vassilijeva zastępuje Madera. Szkoda, że Estończyka nie zobaczymy już dziś na murawie

11. - Wisła mocno przycisnęła, najpierw rzut rożny mieli gospodarze, a po chwili uderzał Jović - strzał jednak niecelny

8. - Fatalne zachowanie Tarasovsa... Igors ukarany czerwonym kartonikiem! Łotysz zatrzymał wychodzącego sam na sam Boguskiego... Źle ułożył się ten mecz dla Jagiellonii

7. - Fajna próba Frankowskiego, ale pomocnik Jagi został zatrzymany przez Guzmicsa

5. - Pierwsze pięć minut gry za nami, póki co jedni i drudzy grają dość spokojnie

4. - Dośrodkowanie Świderskiego przecina Głowacki

3. - Odważne wejście na połowę Jagiellonii w wykonaniu Guzmicsa, ale całe szczęście obrońca krakowian zagrał niedokładnie