Ekstraklasa. Przełamanie Jagiellonii

2016.04.17 18:05
W 31. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy Jagiellonia podejmowała na Stadionie Miejskim Górnik Łęczna. Białostoczanie po golach Tomasika i Vassilijeva wygrali 2:0 (2:0).

Po trzech porażkach przyszło wreszcie zwycięstwo. Podopieczni Michała Probierza zagrali bardzo konsekwentnie, czego efektem były strzelone jeszcze w pierwszej połowie dwie bramki. Na 1:0 w 19. minucie gola z rzutu karnego zdobył Piotr Tomasik, natomiast tuż przed przerwą podwyższył Vassilijev.

Druga część gry nie była porywającym widowiskiem. Jagiellonia kontrolowała przebieg spotkania i dowiozła zwycięstwo do końca. W najbliższą środę (20.04) Żółto-Czerwoni zagrają we Wrocławiu z tamtejszym Śląskiem. Początek rywalizacji o godz. 20.30.

Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna 2:0 (2:0)
Bramki: Tomasik 19(k), Vassiljev 45

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski - 8. Łukasz Burliga, 20. Dawid Szymonowicz, 25. Guti, 77. Piotr Tomasik - 15. Fedor Černych (87, 21. Przemysław Frankowski), 22. Rafał Grzyb, 6. Taras Romanczuk, 5. Konstantin Vassiljev, 11. Karol Mackiewicz (63, 13. Przemysław Mystkowski) - 12. Piotr Grzelczak (90, 27. Bartosz Giełażyn).

Górnik Łęczna: 79. Sergiusz Prusak - 26. Damian Jakubik (65, 20. Lukáš Bielák), 17. Radosław Pruchnik, 24. Tomislav Božić, 2. Leândro - 18. Bartosz Śpiączka (72, 45. Przemysław Pitry), 14. Jan Bednarek, 7. Tomasz Nowak (74, 77. Krzysztof Danielewicz), 15. Grzegorz Bonin, 8. Grzegorz Piesio - 10. Jakub Świerczok.