Ekstraklasa. Remis Jagiellonii po serii porażek

2015.11.02 00:00
Remisem zakończył się wyjazdowy mecz Jagiellonii Białystok z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Podopieczni Michała Probierza po serii czterech porażek z rzędu w końcu zapunktowali.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Jagiellonii, która miała więcej dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Jedną z nich, po bardzo dobrym podaniu od Piotra Tomasika, wykorzystał Karol Świderski. Napastnik Żółto-Czerwonych dołożył tylko nogę i było 1:0 dla Jagi. Chwilę później blisko wyrównującej bramki byli gospodarze, ale doskonałą sytuację zmarnował Możdzeń.

Na przerwę podopieczni Michała Probierza schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie dużo lepsze wrażenie sprawiali gracze Podbeskidzia. Zawodnicy Roberta Podolińskiego kilkukrotnie poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Bartłomieja Drągowskiego. Do kapitulacji młodego golkipera zmusili dopiero w 70. minucie. Z piłką w polu karnym znalazł się Mójta i uderzeniem w długi róg bramki nie dał żadnych szans popularnemu "Drążkowi".

W końcówce spotkania obie drużyny miały jeszcze swoje sytuacje bramkowe, ale wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)
Bramki: Mójta 70' - Świderski 32'

Podbeskidzie Bielsko-Biała: 1. Emilijus Zubas - 32. Adam Pazio, 27. Adam Deja, 3. Krystian Nowak, 15. Adam Mójta - 10. Marek Sokołowski, 6. Kohei Kato (55, 9. Dariusz Kołodziej) - 8. Jakub Kowalski, 7. Mateusz Możdżeń, 20. Mateusz Szczepaniak - 23. Robert Demjan.

Jagiellonia Białystok: 69. Bartłomiej Drągowski - 22. Rafał Grzyb, 7. Sebastian Madera, 19. Igors Tarasovs, 14. Marek Wasiluk (65, 11. Karol Mackiewicz) - 6. Taras Romanchuk, 4. Jacek Góralski - 21. Przemysław Frankowski, 5. Konstantin Vassiljev, 77. Piotr Tomasik (78, 3. Jonatan Straus) - 28. Karol Świderski (65, 17. Łukasz Sekulski).

I połowa:

1. - Zaczynamy! Przy piłce białostoczanie

2. - Nieudana próba dośrodkowania Tomasika i od bramki Zubas

4. - Dziś do składu Jagiellonii, po długiej kontuzji, powrócił m.in. Marek Wasiluk, który ostatni mecz w barwach drużyny z Podlasia rozegrał w poprzednim sezonie z Legią Warszawa

5. - Idealna szansa do zdobycia gola dla Jagiellonii, w polu karnym piłkę dostał Romanczuk, przyjął, ale jego uderzenie nie należało już do najlepszych

8. - Aktywny od pierwszych minut jest Tomasik, zawodnik Jagiellonii robi sporo "wiatru" na lewej stronie boiska

12. - Doskonałą pracę w środku pola wykonuje Góralski, dużo przechwytów tego piłkarza

14. - Z prawej strony szarżował Frankowski, ale rajd Jagiellończyka przerwał Kato

16. - Pierwszy strzał gospodarzy, po dobrym zagraniu przez Możdżenia uderzał Kato

18. - W sytuacji sam na sam po podaniu od Frankowskiego znalazł się Świderski, napastnik Jagielloni przegrał jednak pojedynek z golkiperem gospodarzy. Szkoda, powinno być 1:0 dla Jagi

22. - Deja w brzydki sposób sfaulował Świderskiego, sędzia na razie tylko ostrzegł gracza Podbeskidzia

24. - Genialne podanie Vassilijeva do Świderskiego, młody napastnik Jagiellonii nie trafił jednak w piłkę i dalej mamy wynik bezbramkowy

27. - Postraszyli teraz piłkarze Podbeskidzia Bartka Drągowskiego, po dośrodkowaniu od Pazio głową uderzał Kato, ale całe szczęście Drążek nie dał się zaskoczyć

30. - Dwa kwadranse za nami i trzeba przyznać, że dużo lepsze wrażenie sprawiają piłkarze z Białegostoku. Oby to był dobry prognostyk

32. - Gooooool! Po podaniu od Piotrka Tomasika bramkę zdobywa Karol Świderski! Brawo Jagiellonia!

35. - Jakże inny futbol w porównaniu do poprzednich spotkań prezentuje Jagiellonia. Gra białostoczan może się podobać

36. - Szybko mogła odpowiedzieć drużyna Podbeskidzia, ale dogodną sytuację zmarnował Możdżeń

37. - Po faulu na Góralskim żółtą kartkę otrzymał Sokołowski

39. - Znowu faulowany Góralski i kolejne żółtko dla gracza Podbeskidzia

42. - Strzał Świderskiego ląduje w rękach Zubasa

45. - Koniec pierwszej części gry. Po bramce Karola Świderskiego Jagiellonia prowadzi 1:0. O godzinie 21.30 rozpocznie się druga połowa

II połowa:

46. - Gwizdek sędziego i rozpoczynamy drugą część gry. Obie ekipy na murawę wyszły bez zmian

48. - Jak na razie dobrze pilnowani są kluczowi piłkarze Podbeskidzia Robert Demjan i Mateusz Szczepaniak

49. - Brzydki faul Wasiluka, słuszna żółta kartka dla zawodnika Jagiellonii

50. - Świetna interwencja Drągowskiego! Bramkarz Jagi po strzale Demjana ratuje swój zespół przed utratą gola

55. - Zmiana w drużynie gospodarzy, w miejsce Kato wszedł Kołodziej

57. - Wyraźnie przyspieszyło Podbeskidzie, Jaga cofnęła się zupełnie niepotrzebnie na własną połowę

60. - Atak pozycyjny Podbeskidzia, z którego nie wynika nic, dobrą pracę w obronie wykonują piłkarze z Białegostoku

63. - Ufff, sporo szczęścia mieli teraz podopieczni Michała Probierza. W dogodnej pozycji strzeleckiej znalazł się Mójta, ale uderzył bardzo niedokładnie

65. - Mamy dwie zmiany w Jagiellonii, Karola Świderskiego zastępuje Łukasz Sekulski, a w miejsce Wasiluka pojawił się Mackiewicz

68. - Duże problemy z utrzymaniem piłki mają teraz Żółto-Czerwoni, białostoczanie ograniczyli się jedynie do obrony

70. - Niestety 1:1. Mójta nie daje żadnych szans Drągowskiemu

72. - Taktyczny faul Romanczuka, Ukrainiec ukarany żółtą kartką

75. - Demjan i ...kapitalna parada Drągowskiego!

77. - W jednym ze starć mocno ucierpiał Tomasik, który jest opatrywany poza linią boczną boiska

78. - Straus wchodzi w miejsce kontuzjowanego Tomasika

80. - Ładna akcja Jagiellonii zakończona niecelnym strzałem Góralskiego

84. - Blisko zdobycia gola głową po podaniu od Vassilijeva był Sekulski. Napastnik Jagiellonii uderzył nad bramką Zubasa

86. - Huknął teraz jak z armaty Frankowski, dobry, ale minimalnie niecelny strzał gracza Jagiellonii

88. - No z dalekiej podróży wrócili piłkarze z Białegostoku, kapitalną okazję marnuje Demjan

90. - Strzał Mackiewicza na rzut rożny wybija Zubas. Ależ zrobiła nam się ciekawa końcówka