Ekstraklasa. Złej serii ciąg dalszy. Lider lepszy od Jagiellonii [ZDJĘCIA]

2015.11.07 00:00
W 15. kolejce Ekstraklasy Jagiellonia podejmowała na Stadionie Miejskim w Białymstoku lidera rozgrywek, drużynę Piasta Gliwice. Goście pokazali, że ich miejsce w tabeli nie jest przypadkiem i w stolicy Podlasia wygrali z Żółto-Czerwonymi 2:0.

Miało być przełamanie, a mamy kolejną porażkę zespołu Jagiellonii Białystok. Tym razem podopieczni Michała Probierza ulegli liderowi rozgrywek, drużynie Piasta Gliwice 0:2.

Pierwsze 20 minut gry w wykonaniu Żółto-Czerwonych było naprawdę niezłe. Jagiellończycy wyprowadzali szybkie kontry, ale w kluczowych sytuacjach brakowało dokładności. Piast pokazał, że pozycja, jaką zajmuje w lidze, nie jest przypadkowa.

W 24. minucie spotkania piłkę do bramki z najbliższej odległości skierował Mak. Właśnie od tego momentu gliwiczanie przejęli całkowitą kontrolę w tym meczu, nie dając dojść do głosu gospodarzom. Piast na przerwę schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie sytuacja była podobna. Jaga próbowała grać piłką, ale dobrze zorganizowana ekipa gości nie pozwalała na wiele białostoczanom. W 64. minucie gry Piast podwyższył prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym Mak wypatrzył Kornela Osyrę, a obrońca Piasta strzałem bez przyjęcia nie dał Drągowskiemu szans na skuteczną interwencję.

W kolejnych minutach bardziej klarowne okazje bramkowe miał Piast, ale skutecznie w bramce Jagiellonii spisywał się Drągowski i wynik nie uległ już zmianie.

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0:2 (0:1)
Bramki: Mak 24', Osyra 64'

Jagiellonia Białystok: 69. Bartłomiej Drągowski - 22. Rafał Grzyb, 7. Sebastian Madera, 19. Igors Tarasovs, 14. Marek Wasiluk - 6. Taras Romanczuk (46, 18. Martin Baran), 4. Jacek Góralski - 21. Przemysław Frankowski, 5. Konstantin Vassiljev (73, 15. Fedor Cernych), 11. Karol Mackiewicz - 28. Karol Świderski (70, 12. Piotr Grzelczak)

Piast Gliwice: 1. Jakub Szmatuła - 5. Marcin Pietrowski, 28. Kornel Osyra, 91. Hebert, 2. Patrik Mraz - 26. Bartosz Szeliga (88, 22. Tomasz Mokwa), 25. Kamil Vacek, 9. Radosław Murawski, 19. Mateusz Mak (77, 21. Gerard Badia) - 90. Josip Barisić, 16. Martin Nespor (89, 11. Paweł Moskwik)

I połowa:

1. - Zaczynamy, przy piłce zespół Jagiellonii

2. - Ambitnie o futbolówkę powalczył Mackiewicz i mamy rzut wolny dla Jagi

5. - Dobry akcja Mackiewicza i korner dla białostoczan

6. - Kolejna okazja dla Jagi, z lewej strony w kierunku Frankowskiego zagrywał Mackiewicz, ale minimalnie spóźnił się Przemek, szkoda

9. - Żółtą kartkę otrzymuje Mak

10. - Dosłownie o centymetry piłka po uderzeniu z rzutu wolnego wykonywanego przez Vassilijeva minęła bramkę Szmatuły

11. - Jagiellonia rozkręca się z minuty na minutę, ataki białostoczan są jednak szybko przerywane przez zespół Piasta

14. - Dwa złe wybory Przemka Frankowskiego i piłka dla graczy Piasta

16. - Zacięta walka z obu stron

17. - Dużo problemów na prawej stronie boiska z Hebertem ma Frankowski, który przegrywa praktycznie każdy pojedynek z obrońcą gości

18. - Z dystansu uderzał Góralski, strzał jednak bardzo niecelny

19. - Po faulu na Frankowskim żółtą kartką ukarany Murawski

20. - Kapitalna interwencja Szmatuły! Jagiellonia dobrze rozegrała stafy fragment gry, po którym Madera zgrał głową do Świderskiego, ale świetną paradą popisał się golkiper gości

21. - W odpowiedzi Piast i... mamy dużo szczęścia. Po uderzeniu głową przez Nespora piłka nieznacznie mija bramkę Drągowskiego

23. - Mecz nabiera tempa! Dobra centra Frankowskiego na głowę Świderskiego, ale ten nieczysto trafia w piłkę, pewna interwencja Szmatuły

24. - Niestety 0:1. Głową uderzał Nespor, dobrze interweniował Drągowski, futbolówka trafiła pod nogi Szeligi, ten dograł do Maka, który z najbliższej odległości dopełnił tylko formalności

28. - Dobre zachowanie w obronie Frankowskiego, Jaga próbuje szybko dopowiedzieć bramką wyrównującą, ale brakuje ostatniego podania

30. - Zespół Piasta gra naprawdę nieźle i widać, że nieprzypadkowo znajduje się na pozycji lidera

32. - Od kilku minut podopieczni Michała Probierza mają problem z wyprowadzeniem piłki - źle to wygląda

33. - Uderzenie Szeligi - z trudem broni Drągowski

35. - W odpowiedzi płaski strzał Frankowskiego i... Szmatuła odbija piłkę na rzut rożny

37. - Mocno napiera teraz Piast, gliwiczanie z łatwością rozgrywają piłkę. Miejmy nadzieję, że obraz gry ulegnie za chwilę zmianie

39. - Głową strzelał Hebert, ale zbyt lekko, by zaskoczyć "Drążka"

40. - Bardzo zdenerwowany jest Michał Probierz, oberwało się teraz kilku graczom w żółto-czerwonych koszulkach

41. - Strzał Frankowskiego poszybował daleko w trybuny

45. - Sporo gwizdów na trybunach w Białymstoku, kibice zaczynają się niecierpliwić

45. - Koniec pierwszej części spotkania, czekamy na bramki Jagiellonii w drugiej połowie

II połowa:

46. - Druga połowa rozpoczęta. Jedna zmiana w Jagiellonii: Martin Barana w miejsce Tarasa Romanczuka

47. - Dośrodkowanie Frankowskiego pewnie przecina Osyra

50. - Rajd Frankowskiego zakończony niecelną wrzutką

52. - Po dośrodkowaniu Vassilijeva z rzutu wolnego, głową uderzał Wasiluk, strzał jednak niecelny

55. - Pierwsze dziesięć minut gry drugiej połowy za nami, a Żółto-Czerwoni nie mają zupełnie pomysłu na grę

56. - Była dobra okazja dla zespołu z Podlasia, ale pogubił się trochę w polu karnym Świderski i piłka ponownie dla graczy Piasta

58. - Tak jak w poprzednim sezonie Jagiellonia, tak i teraz - w obecnych rozgrywkach w zespole Piasta widać pewność gry, która niewątpliwie bierze się z dobrych wyników. Przed chwilą groźnie z dystansu uderzał kapitan gości - Radosław Murawski

62. - Oj podniósł teraz ciśnienie wszystkim zgromadzonym przy Słonecznej Sebastian Madera. Obrońca Jagi w głupi sposób stracił piłkę, ale szybko naprawił swój błąd

64. - Drugi gol dla Piasta. Piłkarze Jagiellonii nie potrafili wybić piłki z własnego pola karnego, ta trafiła do Osyry, który nie dał żadnych szans Drągowskiemu

70. - Grzelczak zmienia Świderskiego

71. - Bardzo dobra sytuacja dla Jagiellonii. Zawodnicy Probierza szybko rozegrali stały fragment gry, z piłką popędził Mackiewicz, dośrodkował do nabiegającego Tarasovsa, który minimalnie się pomylił

73. - Cernych zmienia Vassilijeva

75. - Ciężko stworzyć Żółto-Czerwonym sytuacje bramkowe w tym spotkaniu. Piast sprawnie organizuje się w obronie

77. - Jaga nie składa broni! Z dobrej strony znowu pokazał się Mackiewicz, który w polu karnym zobaczył, że dobrze ustawiony jest Cernych - Litwin jednak nie zdążył do ostrego dośrodkowania...

77. - Mamy i zmianę w Piaście, Badia za Maka

79. - Najlepszy w dniu dzisiejszym Mackiewicz wpadł w pole karne, uderzył w krótki róg, ale świetnie interweniował Szmatuła. Dalej wynik 0:2

82. - Pietrowski po faulu na Mackiewiczu dostaje żółtą kartkę

85. - Doskonałą okazję dla Piasta Marnuje Nespor. Znowu kapitalna parada Drągowskiego