Electrum Ekiden – bieg, który pomaga. Organizatorzy liczą na frekwencyjny rekord

2017.01.19 15:42
11 czerwca odbędzie się Electrum Ekiden, czyli sztafeta maratońska, która ma na celu wsparcie podopiecznych z Domowego Hospicjum dla Dzieci. Już w czwartek na tę wyjątkową imprezę ruszyły zapisy.
Electrum Ekiden – bieg, który pomaga. Organizatorzy liczą na frekwencyjny rekord
Fot: Grzegorz Chuczun

Słowo ekiden pochodzi z języka japońskiego i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. W poprzedniej edycji zawodów na liście zgłoszeniowej znalazło się 181 zespołów 6-osobowych, a rok wcześniej liczba ta wyniosła 139. Poziom zainteresowania jest więc na linii wznoszącej, co tylko potwierdzają słowa organizatorów, którzy liczą, że na starcie 3. edycji Electrum Ekiden stanie ponad 200 ekip.

- Electrum Ekiden to impreza, która niesie pomoc dla dzieci z Hospicjum Domowego. Im więcej drużyn weźmie udział w zawodach, tym ta pomoc będzie większa. Liczymy na wzrost i rekord frekwencji. Myślę, że założenie, iż w najbliższej edycji pobiegnie ponad 200 zespołów, nie jest przesadzone. Będzie to bardzo duża impreza, w której wystartuje przynajmniej 1200 osób – mówi Grzegorz Kuczyński, prezes fundacji Białystok Biega.

30% kwoty wpisowego, które do końca lutego wynosi 270 zł, powędruje na konto Fundacji "Pomóż Im" prowadzącej jedyne w regionie Domowe Hospicjum dla Dzieci.

- Jedna trzecia opłaty startowej zostanie przeznaczona na naszą rzecz. Dlatego w imieniu własnym, ale przede wszystkim w imieniu naszych nieuleczalnie chorych maluchów, gorąco i z całego serca zachęcam do startu – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji.

Drużyny, które zdecydują się na udział w zawodach, będą miały do pokonania maratoński dystans 42 195 m. Podzielony zostanie on na 6 odcinków o długości 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km i 5 km.

W tym roku po raz pierwszy zorganizowany zostanie także bieg Electrum Ekiden dla dzieci. Odbędzie się on dzień wcześniej – 10 czerwca – na stadionie lekkoatletycznym BOSiR, czyli w tym samym miejscu, gdzie zlokalizowane zostanie serce zmagań dorosłych.

- Dzieci do 11. roku życia wezmą udział w specjalnej sztafecie. Chcemy uwrażliwiać i uświadamiać ludzi już od najmłodszych lat, że pomoc jest ważna, a także, że można ją nieść poprzez zabawę - kontynuuje Grzegorz Kuczyński.

Zapisy, które odbywają się na stronie www.electrumekiden.pl, trwają od czwartku (19 stycznia) aż do 11 czerwca, czyli do rozpoczęcia zawodów.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1339 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39