Elektrośmieci. Zamów usługę darmowego ich odbioru bezpośrednio z domu

2017.01.16 11:01
Elektrośmieci - niezależnie, czy duże, czy małe - są szkodliwe i należy je wyrzucać tylko do specjalnych punktów. Te duże i ciężkie - jak lodówka czy pralka - mogą być za darmo odebrane z domu.
Elektrośmieci. Zamów usługę darmowego ich odbioru bezpośrednio z domu
Fot: pixabay.com

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie i akumulatory zawierają szkodliwe substancje, które mogą stanowić duże zagrożenie zdrowotne i negatywnie wpłynąć na stan środowiska. Zgodnie z polskim i europejskim prawem, klasyfikuje się je jako odpady niebezpieczne, nakazując ich selektywne zbieranie.

Osoby, które posiadają w swoich domach czy mieszkaniach duże elektrośmieci, jak np. lodówki, pralki czy kuchenki elektryczne, mogą skorzystać z usługi bezpłatnego ich odbioru bezpośrednio z miejsca zamieszkania, bez względu na to, czy sprzęt znajduje się na parterze czy na wyższych piętrach. Aby skorzystać z tej możliwości, należy zadzwonić pod numer telefonu 85 741 79 83.

Mniejsze elektroodpady, jak np. telefony komórkowe, komputery i podzespoły, narzędzia elektryczne, drobny sprzęt agd i rtv itp., mogą być wyrzucane do 100 zielonych kontenerów na elektrośmieci rozstawionych na terenie całego Białegostoku. To nowy rodzaj pojemników, który rozszerza system selektywnej zbiórki odpadów w mieście. Mieszkańcy będą teraz mogli jeszcze łatwiej pozbyć się starego, zepsutego sprzętu.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1636 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39