Erasmus Student Network rekrutuje mentorów. Warto się zgłaszać

2019.08.22 14:09
Sekcja uczelniana - Erasmus Student Network (ESN) rekrutuje mentorów, czyli studentów, którzy będą wspierać i pomagać kolegom i koleżankom z wymian międzynarodowych.
Erasmus Student Network rekrutuje mentorów. Warto się zgłaszać
Fot: pixabay.com

Do końca sierpnia można zgłaszać się do uczelnianej sekcji Erasmus Student Network (ESN), by zostać mentorem. Taka osoba opiekuje się i pomaga zagranicznym żakom, którzy przyjeżdżają do nas z wymian międzynarodowych. Mówią im m.in. gdzie warto robić zakupy, jak korzystać z komunikacji miejskiej, co warto zobaczyć w mieście oraz w całym województwie. To są bowiem najczęstsze pytania zadawane przez zagranicznych studentów.

Co roku na Uniwersytet w Białymstoku ramach wymian międzynarodowych jest kilkudziesięciu studentów, najwięcej z Hiszpanii, a także Turcji i Włoch. Od 5 lat pomoc oraz opiekę nad zagranicznymi studentami sprawują studenci należący do Erasmus Student Network. W październiku 2013 roku powstała bowiem lokalna sekcja tej organizacji – ESN UwB. Jej członkowie nie tylko wspierają przybyłych gości, ale też organizują akcje społeczne, konkursy fotograficzne, warsztaty, wycieczki i turnieje sportowe.

Współpracują z podobnymi sekcjami innych białostockich uczelni.

- Bycie mentorem to bardzo ciekawe i pożyteczne doświadczenie – mówi Dominik Biegański, wiceprzewodniczący ESN UwB. - Można poznać ciekawych ludzi z różnych części Europy i nawiązać przyjaźnie, podszkolić znajomość języków obcych, zdobyć doświadczenia organizacyjne i komunikacyjne przydatne w przyszłej pracy zawodowej. A przede wszystkim pomóc zagranicznym studentom w zaaklimatyzowaniu się w naszym mieście.

Bycie mentorem jest okazją do poznania wielu ciekawych osób, odmiennej kultury, nawiązania zagranicznych przyjaźni i nauczenia się wielu interesujących rzeczy. Studenci Uniwersytetu w Białymstoku, którzy chcieliby dołączyć do grona mentorów, mogą zgłaszać się do końca sierpnia za pomocą specjalnego formularza dostępnego na fanepage'u ESN UwB.

Erasmus Student Network to ogólnoeuropejska organizacja studencka mająca na celu wspieranie i rozwój programów międzynarodowych wymian studenckich. Jej hasło przewodnie brzmi "Studenst helping students".

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1528 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39