Europa-Polska-Wschód. Debata Europejskiego Parlamentu Młodzieży na UwB

2011.05.27 00:00
Około 50 uczestników - licealistów i studentów z województwa podlaskiego i innych województw będzie obradować 28 maja w Białymstoku nad tematami dotyczącymi zagadnień politycznych, ekonomicznych i społeczno-kulturowych w kontekście inicjatywy Partnerstwa Wschodniego.
Europa-Polska-Wschód. Debata  Europejskiego Parlamentu Młodzieży na UwB
Fot: EYP

Poprzez gry i zabawy integracyjne, dyskusje w grupach, a także obrady plenarne młodzież będzie starała się odpowiedzieć na pytania takie jak: Na jakich zasadach powinna zostać oparta polityka wolnego handlu z państwami Partnerstwa Wschodniego, aby zapewnić stabilny przepływ dóbr bez stanowienia zagrożenia dla gospodarek Państw Członkowskich? Jakie powinny być kolejne kroki w polityce wizowej UE? Poprzez jakie inicjatywy oparte na integracji społecznej powinna promować Unia Europejska w celu zwiększenia asymilacji społecznej z ludnością państw Partnerstwa Wschodniego?

Spotkanie prowadzone w języku angielskim stanowić będzie doskonałe połączenie programu edukacyjnego z symulacją parlamentarną. Debata odbędzie się 28 maja w godz. 9 - 20 na Wydziale Historyczno-Socjologicznym UwB przy Placu Uniwersyteckim 1. Debata została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, prof. Tadeusza Truskolaskiego.

Organizatorami debaty jest Europejski Parlament Młodzieży EYP Poland i Podlaski Oddział Towarzystwa Polska-Finlandia oraz Uniwersytet w Białymstoku.

MAG
1076 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39