Fałszywy urzędnik ukradł starszemu mężczyźnie 14 tys. zł

2010.03.31 00:00
W okolicach Bielska Podlaskiego oszust okradł staruszka podając się za urzędnika państwowego. 83-latek stracił 14 tys. zł.
Fałszywy urzędnik ukradł starszemu mężczyźnie 14 tys. zł
Fot: sxc.hu

Na policję zgłosił się sam poszkodowany. Mieszkaniec Bociek powiedział, że kilka dni temu przyszedł do jego domu mężczyzna w wieku około 40 lat. Nieznajomy podawał się za pracownika Urzędu Gminy i oferował zapomogę przyznawaną ludziom w podeszłym wieku. Podczas wizyty "urzędnik" dokładnie obejrzał mieszkanie 83-latka, a gdy został sam w pomieszczeniu, w którym staruszek przechowywał swoje oszczędności zabrał pieniądze. Po wyjściu z mieszkania oszust rozstał się z mieszkańcem Bociek, pod pozorem powiadomienia o zapomogach innych osób. 83-latek po powrocie do mieszkania zorientował się, że nieznajomy ukradł mu całe oszczędności - łącznie 14 tysięcy złotych.

- Policja poszukuje oszusta i jednocześnie po raz kolejny apelują o ostrożność i ograniczone zaufanie w stosunku do nieznajomych. Nie należy takich osób pozostawiać samych w żadnym z pomieszczeń naszego mieszkania. Żądajmy legitymacje od osób podających się za przedstawicieli różnych instytucji - zwracają się bielscy policjanci.

E.S.

1350 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39