Ferie 2016 w Muzeum Wojska

dodane dnia: 2016-01-13 przez: cmg01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2016-01-26 - 2016-02-07
Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież do odwiedzenia placówki. Specjalnie dla nich, muzealnicy przygotowali ciekawą ofertę zajęć, z których będzie można korzystać od 26 stycznia do 7 lutego.
Czas wolny spędzany w mieście, nie musi ograniczać się jedynie do oglądania filmów w telewizji lub kinie, czy wycieczek do galerii handlowych. Muzeum Wojska w Białymstoku zaproponowało atrakcyjną alternatywę dla tych - którzy nie wyjadą.
Scenariusze zajęć oparliśmy na naszej, lokalnej historii – mówi Teresa Przepieść-Misarko edukator Muzeum Wojska w Białymstoku – zabierzemy dzieci w przeszłość, na spotkanie z hetmanem Branickim, zaczarowanymi dorożkami oraz piłkarzami przedwojennej Jagiellonii.
Zadania przygotowane przez muzealników zachęcą uczestników do aktywnego włączenia się w zajęcia. W trakcie zabawy, goście muzeum wcielą się w postacie Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Klemensa Branickiego czy Piotra Wiesiołowskigo, zbudują makietę przedwojennego miasta, poznają historię białostockich dorożek oraz rozgrywając „mecz” dowiedzą się, jaki związek mieli żołnierze 42 pułku piechoty z Jagiellonią.
Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych, jednak nie zapomniano też o osobach indywidualnych. Dla nich przeznaczone będą spotkania w ramach Muzealnego Placu Zabaw 23 i 30 stycznia.
Opiekunów grup oraz osoby indywidualne prosimy o wcześniejszy kontakt z Muzeum - nr telefonu 85 741 64 49 - w celu ustalenia tematu zajęć oraz rezerwacji terminu.

Propozycje Muzeum Wojska w Białymstoku:
- Od kogo Branicki Białystok otrzymał – na zajęciach dzieci dowiedzą się, dlaczego Mikołaj Raczkowicz nazywany był Bakałarzem i od którego króla ziemię białostocką otrzymał Stefan Czarniecki. A żeby lepiej przyjrzeć się postaciom, które są związane z dziejami Białegostoku, uczestnicy sami stworzą ich artystyczne wizerunki.

Czas trwania zajęć: 60 min.
Wiek uczestników: 8 – 12 lat
Grupa: do 30 osób
Cena: 5 zł od osoby

- Dorożka z licznikiem – Czy przed II wojną światową, w mieście były te same budynki, które możemy oglądać dzisiaj i jak ubierali się jego mieszkańcy? Tego dowiedzą się uczestnicy pierwszego w tym roku Muzealnego Placu Zabaw, tworząc między innymi, makietę miasta z własnoręcznie wykonanych rysunków, czy chodząc ulicami nakreślonymi na wielkoformatowej mapie. Oglądając stare fotografie, słuchając ciekawostek, dzieci poznają atmosferę przedwojennego Białegostoku.

Czas trwania zajęć: 60 min.
Wiek uczestników: 9 – 12 lat
Grupa: do 30 osób
Cena: 5 zł od osoby

- Żołnierska jedenastka - Kiedy i gdzie powstał 42 pułk piechoty, kto był jego patronem, gdzie stacjonował i co wspólnego mieli jego żołnierze z piłkarzami Jagiellonii. Tego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiedzą się uczestnicy spotkania, a na koniec rozegrają emocjonujący „mecz” wiedzy.

Czas trwania zajęć: 60 min.
Wiek uczestników: 5 - 9 lat
Grupa: do 30 osób
Cena: 5 zł od osoby
Miejsce imprezy
Muzeum Wojska w Białymstoku
ul. Kilińskiego 7
15-089 Białystok

1580 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39