Ferie w Ratuszu

dodane dnia: 2016-01-13 przez: cmg01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2016-01-26 - 2016-02-05
W czasie ferii zapraszamy dzieci w wieku 8 - 12 lat na interaktywne zajęcia edukacyjne prowadzone w oparciu o wystawy czasowe „Design w szkle. Huta Niemen” oraz „Polesia czar. Fotografie Izaaka Sierbowa z wypraw etnograficznych z lat 1911 – 1912”.

OFERTA DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH
Dzieci w wieku 8 – 12 lat przychodzące indywidualnie zapraszamy o godz. 13.00.

Wtorek - piątek (26 - 29 stycznia), godz. 13.00
FOTOGRAFIA SPRZED LAT
Zdjęcie to nie tylko wydruk czy piksele na ekranie telefonu. Przeszło 100 lat temu nie znano tych technologii. To światło sprawiało, że na uczulonej kartce papieru "powstawało" zdjęcie. "Powstawało" nie samo z siebie, lecz dzięki sprawnej pracy fotografa. Tak też wydarzy się na zajęciach. Dzieci same wykonają fotografie techniką sprzed 100 lat. Rozpoczną od uczulenia papieru, a zakończą wysuszeniem własnoręcznie wykonanej fotografii. 
Warsztaty poprowadzi Emil Stankiewicz z Atelier Idlozi, www.idlozi.pl.
Czas trwania zajęć – ok. 90 min.
Uczestników obowiązuje bilet wstępu do Muzeum w cenie 12 zł. Z Kartą Dużej Rodziny obowiązuje zniżka 50%.
Ilość miejsc ograniczona do 12 osób w grupie.

Wtorek – piątek (2 – 5 lutego), godz. 13.00
DESIGN W SZKLE
Szkło towarzyszy ludziom od wieków. Najpierw jako towar luksusowy, dziś dostępny dla każdego. Jest tworzywem, z którego powstają przedmioty różnego przeznaczenia, stąd ich podział na szkło użytkowe i artystyczne. Zwiedzając wystawę czasową Design w szkle. Huta Niemen uczestnicy spotkania dowiedzą się z czego powstaje szkło, poznają proces i techniki wytwarzania szklanych wyrobów oraz sposoby ich zdobienia. Wśród prezentowanych eksponatów poszukają inspiracji do ozdobienia szklanych kubków.
Czas trwania zajęć – ok. 90 min.
Uczestników obowiązuje opłata 9 zł. Z Kartą Dużej Rodziny obowiązuje zniżka 50%.
Ilość miejsc ograniczona do 15 osób w grupie.
Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 85 740 - 77 - 41 lub kom. 509 336 740.

OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH
Zorganizowane grupy dzieci w wieku 7 – 12 lat (max. 30 osób w grupie) zapraszamy od wtorku do piątku o godz. 9.30 i 11.00 na zajęcia interaktywne na Galerii Malarstwa Polskiego. Tematy do wyboru:

1. O tym jak szata zdobiła człowieka – moda i uroda w polskim malarstwie
Zajęcia dla dzieci w wieku 10 – 12 lat.
Modnym być! Ta zasada obowiązywała niezależnie od epoki, czasów i obyczajów. Strój wyrażał nie tylko panujące zwyczaje w modzie, ale także określał status społeczny i majątkowy. Ważnym dopełnieniem każdego ubioru były odpowiednio dobrane dodatki, akcesoria, fryzura. Na zajęciach dowiemy się m.in.: kto nosił strój sarmacki, skąd wzięło się powiedzenie „elegancja Francja” i dlaczego damy unikały słońca? W części warsztatowej uczestnicy zajęć wcielą się w projektantów mody w wybranych epokach.

2. Galeria małego artysty
Jak powstają obrazy i kto je tworzy? Podczas zajęć dzieci będą mogły zaznajomić się z pracą malarza i obejrzeć przybory malarskie. Na Galerii Malarstwa Polskiego uczestnicy poznają dzieła artystów różnych epok i kierunków. Zapoznają się z podstawowymi gatunkami malarskimi: portretem, pejzażem, martwą naturą, sceną rodzajową. Następnie sami będą mogli namalować swoje dzieło na specjalnie przygotowanych ramach.

3. Muzealny zwierzyniec
Futerkowe, skrzydlate, pływające, a może rogate? Zwierzęta wielokrotnie inspirowały artystów, którzy przedstawiali je na swoich pracach. Wędrując po Galerii Malarstwa Polskiego dowiemy się, jakie zwierzęta najchętniej malowali artyści z rodziny Kossaków, a jakie najczęściej występowały na pejzażu wiejskim. W części plastycznej dzieci stworzą własne magnesy przedstawiające ich ulubione zwierzęta.

Czas trwania zajęć – ok. 60 min.
Uczestników obowiązuje bilet wstępu do Muzeum w cenie 3 zł i opłata 30 zł od grupy. Z  Kartą Dużej Rodziny obowiązuje bilet wstępu w cenie 1 zł.
Ilość miejsc ograniczona do 30 osób w grupie.
Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 85 740 - 77 - 41 lub kom. 509 336 740.
Miejsce imprezy
Imprezy

Polecamy
Sklep Odzieżowyul. Zwycięstwa 8 lok. 47 (Galeria Madro)
15-950 Białystok

Więcej informacji
1522 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39