Ferie ze sztuką. Warsztaty fotograficzne i zajęcia plastyczne w Arsenale

2011.01.27 00:00
W związku z trwającymi feriami zimowymi Galeria Arsenał w zaprasza zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej do korzystania z Placu Zabaw Arsenał, a także do zapisywania się na warsztaty fotograficzne pt. "Most" na dworcu PKP.
Ferie ze sztuką. Warsztaty fotograficzne i zajęcia plastyczne w Arsenale
Fot: Galeria Arsenał
Wystawę "Światło" Janusza Debisa można oglądać do 5 lutego

Zwiedzanie wystawy Janusza Debisa pt. "Światło", połączone z zajęciami plastycznymi, relaks na wygodnych kolorowych siedziskach przy lekturze artystycznych książek dla dzieci małych i dużych to oferta dla grup zorganizowanych na czas wolny od szkoły. Zajęcia odbywają się w godzinach od 10 do 14. Bilet ulgowy kosztuje 4 zł. Zainteresowani proszeni są o wcześniejszy kontakt: tel. 085 742 03 53, oraz e-mail: m.kowalczuk@galeria-arsenal.pl

Propozycją dla licealistów i studentów są warsztaty fotograficzne z Igorem Przybylskim na dworcu PKP. Stacja kolejowa w Białymstoku jest ciekawym miejscem w skali kraju. Po pierwsze: spotykają się tu linie zelektryfikowane z liniami spalinowymi, co niesie za sobą rozmaitość pojazdów szynowych. Po wtóre - jest to jedna z niewielu stacji z nadal czynnym systemem semaforów kształtowych, zwanych też lizakowymi. Po trzecie - mamy stację kolejową, z której wiadukt prowadzi do znajdującego się po drugiej stronie dworca autobusowego. Tak więc by przesiąść się z autobusu do pociągu czy też odwrotnie - trzeba przemierzyć fragment przestrzeni pomiędzy dworcami - przechodzimy nad torami, skąd widać prócz stacji także elementy panoramy miasta. Kładka nad torami okazuje się zatem jednym z bardziej intrygujących miejsc Białegostoku. Ruch jest tu duży. Spotykamy ludzi wielu nacji, którzy z tobołami wspinają się po schodkach. PKS przenika się z PKP, pracownicy obu firm przemierzają most w obu kierunkach.

Podczas warsztatów powstanie portret psychologiczny podróżnego, dokumentacja architektury dworców PKP i PKS, a także infrastruktury dworcowej. Zdjęcia powstałe podczas warsztatów zostaną pokazane na wystawie w przestrzeni Placu Zabaw Arsenał.

Trzydniowe warsztaty rozpoczną się w poniedziałek, 31 stycznia o godzinie 11.00 Chętni powinni mieć ze sobą cyfrowy aparat fotograficzny, przyda się również statyw. Zapisy: z.swidzinski@galeria-arsenal.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

MAG

1532 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39