Ferie zimowe 2020. Pomysły na spędzenie wolnego czasu [WIDEO]

2020.01.16 07:50
Wkrótce rozpoczną się ferie zimowe. W woj. podlaskim będą trwały od 20 stycznia do 2 lutego. Placówki kulturalne przygotowały na ten okres specjalną ofertę.
Ferie zimowe 2020. Pomysły na spędzenie wolnego czasu [WIDEO]
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok
Ferie w CLZ

Białostocki Ośrodek Kultury: Akcja Zima

Pokazy filmów, warsztaty i spotkanie podróżnicze, czyli wszystko to, co dzieci lubią najbardziej. Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na Akcję Zima. Imprezy odbędą się w kawiarni Fama i kinie Forum. W programie jest m.in. pokaz animacji "Praziomek".Program: Akcja Zima 2020

Centrum im. L. Zamenhofa: ferie z klockami LEGO

W Centrum im. Ludwika Zamenhofa można spędzić ferie z klockami LEGO. Uczestnicy zajęć zbudują z klocków przedwojenny hotel Ritz. Hotel Ritz to jedna z reprezentacyjnych budowli przedwojennego Białegostoku, której nie znajdziemy współcześnie na mapie miasta. W 1912 roku Towarzystwo Akcyjne "Ritz" z pomocą finansową Petersbursko-Tulskiego Banku Ziemskiego rozpoczęło budowę gmachu według projektu i pod nadzorem Pawła Swotkowskiego. Uroczyste otwarcie odbyło się 1 lipca 1913 roku. Hotel był najbardziej luksusowym obiektem swoich czasów w Białymstoku. W 1944 roku wycofujące się z miasta wojska nazistowskie podpaliły hotel, którego nigdy już nie odbudowano.

Program: Ferie z klockami w CLZ

Muzeum Wojska: pamięć o rocznicy

W związku z przypadającą w 2020 roku setną rocznicą warszawskiej wiktorii wiodącym tematem zajęć będzie wojna polsko-bolszewicka. Z tej okazji Muzeum Wojska chciałoby przybliżyć uczestnikom bohaterów tej wojny z Józefem Piłsudskim na czele. Nie zabraknie również najważniejszego wydarzenia w naszej lokalnej historii tego okresu, czyli bitwy białostockiej. Ponadto uczestnicy wyruszą w muzealną podróż z Warszawy do Białegostoku, wykonają wyjątkowe żołnierskie nakrycie głowy, a nawet poznają warsztat pracy aktora i reżysera, by właściwie oddać atmosferę wydarzeń sprzed wieku.

Program: "Zwycięskie miasta". Ferie zimowe w Muzeum Wojska

Muzeum Podlaskie: mnóstwo zajęć i warsztatów edukacyjnych

Ratusz Zajęcia edukacyjne będą organizowane na wystawie czasowej "Andrzej Strumiłło. Malarstwo nowe". Dzieci będą mogły także ułożyć puzzle z obrazami czy zbudować z klocków białostocki ratusz.

Program: Ferie w Ratuszu

Muzeum Historyczne Dzieci poznają historię pisma począwszy od pisma klinowego, skończywszy na piśmie łacińskim, dowiedzą się, jakie ku temu służyły narzędzia. W czasie spotkań poznamy również ciekawostki dotyczące funkcjonowania przedwojennej szkoły. Zwieńczeniem zajęć będą ćwiczenia pisma za pomocą pióra.

Program: Ferie w Muzeum Historycznym

Muzeum Rzeźby Czy można uchwycić piękno natury? Jakie techniki artystyczne można wykorzystać? Czy artyści chętnie sięgali po inspiracje z przyrody do swoich dzieł? Na te pytania poszukają odpowiedzi uczestnicy zajęć. Inspirowani poznanymi w Muzeum dziełami sztuki wykonają własne prace plastyczne prezentujące uroki przyrody. Ponadto wykonają ekotorby i ekopejzaże.

Szczegóły: Ferie w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

Muzeum Wnętrz Pałacowych Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami wykonywania i zdobienia ręcznego wyrobów ceramicznych i szklanych. Następnie każdy samodzielnie zaprojektuje i wykona swój własny niepowtarzalny pojemnik na różne drobiazgi. W planach jest też "Quest - śladami Branickich", którego uczestnicy otrzymują rymowany przewodnik po apartamentach Branickich - tam czekają ich rozmaite zagadki do rozwiązania.

Szczegóły: Ferie w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

Galeria im. Sleńdzińskich: tworzymy film

Zastanawiasz się, jak zacząć tworzyć obraz i dźwięk? Interesujesz się nowoczesnymi technikami produkcji muzyki? Interesuje cię sztuka operatorska? Te zajęcia są dla ciebie. Galeria im. Sleńdzińskich zaprasza na ciekawe warsztaty. Pod muzycznym kierunkiem Joanny Zubryckiej i operatorki kamery Mai Zińczuk w ramach zajęć zatytułowanych "Dźwięk Światła" oraz "Sztuka operatorska" młodzież stworzy film i udźwiękowienie do niego. Będą też wspólne zajęcia dla babć, dziadków i wnuków.

Program: Obraz Dźwięk Światło - ferie zimowe dla młodzieży

Helios: nie tylko filmy

Na wszystkich uczestników ferii w kinach Helios będzie czekać wesoła grupa bohaterów bajek i filmów. Na wielkim ekranie będzie można zobaczyć "Urwis", "Tajni i fajni", "Śnieżka i fantastyczna siódemka" oraz "Doktor Dolittle". Oczywiście będą też czekały dodatkowe atrakcje dla dzieci: mega malowanki, najdłuższa taśma filmowa do kolorowania, malowanie twarzy, tatuaże, bajkowe memory.Szczegóły:
Zimowe ferie w Helios Alfa,
Zimowe ferie w Helios Biała,
Zimowe ferie w Helios Jurowiecka

WOAK: od prehistorii po folk

Do wyboru dzieci mają: wyprawę w czasy prehistoryczne, zabawy naszych dziadków, folkowe podchody, warsztaty muzyczne, teatralne albo plastyczne. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza wyłącznie grupy zorganizowane - ze szkół, świetlic i klubów osiedlowych. Podczas balu karnawałowego uczestnicy przeniosą się w czasy prehistoryczne, będą tropić mamuty, turlać kamienie, słuchać opowieści przy ognisku, tańczyć i śpiewać w towarzystwie jaskiniowców. Dzieci poznają też świat dawnych zabaw ludowych, starych melodii, tańców i gier, które kiedyś były codzienną rozrywką, a w czasie warsztatów będą malowały i śpiewały.

Program: Ferie z WOAK-iem

Książnica Podlaska: zajęcia i wspólne czytanie

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza młodych czytelników do udziału w zajęciach, zorganizowanych w ramach akcji "Ferie w bibliotece". W filiach Książnicy Podlaskiej na terenie całego miasta czeka na dzieci i młodzież moc atrakcji: warsztaty, zajęcia literackie, plastyczne i teatralne, gry i zabawy, spotkania autorskie, wspólne czytanie książek. Będą gry planszowe i rebusy; zabawy z orgiami; zajęcia o tematyce zimowej; warsztaty, podczas których dzieci poznają sekrety teatru; zajęcia, których bohaterami są Muminki, spotkania z Anną Pawłowską i Elżbietą Janikowską,

Program: Ferie w Książnicy Podlaskiej

Więcej propozycji:
Imprezy dla dzieci,
Imprezy poza Białymstokiem

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1010 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39