Festiwal teatralny Wertep nie zwalnia tempa

2019.08.02 10:55
Przed nami drugi - ostatni weekend wypełniony teatralnymi emocjami. Startuje w piątek (2.08) w Dubiczach Cerkiewnych, sobotę (3.08) widzowie spędzą w Kleszczelach, a niedziela (4.08) tradycyjnie należeć będzie do Hajnówki.
Festiwal teatralny Wertep nie zwalnia tempa
Fot: Maciej Zakrzewski

Tegoroczny program, zgromadzeni artyści szturmem zdobyli widzów w Starym Dworze, Narewce i Bielsku Podlaskim. W czasie drugiego weekendu program będzie podobny, choć organizatorzy już zapowiedzieli kilka niespodzianek.

Najmłodszych widzów z pewnością zachwyci "Calineczka" w wykonaniu Teatru Barnaby, którzy swoją interpretacją tej znanej wszystkim bajki zaskoczą pewnie niejednego. A występujące w przedstawieniu marionetki porwą nas do niezwykłego lasu. Także do najmłodszych widzów skierowany jest spektakl Teatru Małe Mi pt. "Igraszki z Dropsem" - wspaniała opowieść z morałem grana w żywym planie i lalkami. Jak zwykle zaskakująca, w bardzo teatralnym stylu bawi małych i dużych.

W czasie każdego Wertepu przerwy między spektaklami wypełniają Impresje z Baniek, czyli zabawa z ogromnymi bańkami mydlanymi. Nie inaczej będzie i tym razem.

Luigi Giotta z Włoch przyjechał na Wertep z dwoma spektaklami: "Shoeshine" ("Pucybut") oraz "Sweet dreams" ("Słodkie marzenia"). Jego rozbrajającą radość, interakcja z publicznością i często brawurowe, balansujące na granicy występy pokochała publiczność. Koniecznie trzeba zostać do końca, by zobaczyć "Castaways" ("Rozbitków") w wykonaniu hiszpańskiego La Industrial Theatrera. To pełna życia i akcji opowieść o miłości i podróży oraz byciu na wyspie. Dwójka aktorów tworzy świat nieskomplikowany, prosty w emocjach, a przy tym wesoły i nostalgiczny, budowany wespół z publicznością. CIA Emilliano Allesi z Argentyny zaprezentuje "IN". Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników sztuki cyrkowej.

Młodzi artyści z Ukrainy, czyli Teatr Vechoria przygotowali spektakl "Ostatni pasażer". To niezwykłe przedstawienie, które pozwala się na chwilę zatrzymać, ma wręcz hipnotyzującą moc, która nie pozwala widzom oderwać się od tej inscenizacji. Opowiada proste historie znane z codzienności, które cieszą widza niezwyczajnością i magią.

Teatr Przedmieście zaprezentuje "Circus Paradise" - wesołe widowisko kostiumowe pełne energii. Komizm sytuacji, zawiłe gry miłosne, żarty sceniczne, gra słów i frywolny humor komedii dell'arte ukazują nam prawdę o nas samych, o słabościach i pragnieniach. Spektakl barwny i groteskowy, czasem oniryczny, czasem przewrotny, przedstawia niewątpliwie zabawne historie ludzkich namiętności. Dwie parady Hrabiego Potockiego ku uciesze gawiedzi, a także dwie opowieści z rubasznych i pełnych wigoru nowel Boccaccia.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Program: XI Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

951 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39