Festiwal Wertep z patronatem Anny Komorowskiej

2014.07.08 00:00
Prezydentowa Anna Komorowska objęła honorowym patronatem tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, który odbywa się w województwie podlaskim.
Festiwal Wertep z patronatem Anny Komorowskiej
Fot: Małgorzata Cichocka
Anna Komorowska objęła honorowym patronatem Festiwal Teatralny Wertep

- To dla nas niezwykle cenna informacja. Cieszymy się, że pani Anna Komorowska dostrzegła nasze wysiłki i objęła festiwal swoim patronatem – mówi Agata Rychcik-Skibińska z biura organizacji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep. – To jeszcze jeden dowód na to, jak nasz niewielki w końcu festiwal nabiera znaczenia i jak ważny jest na kulturalnej mapie Polski. Pani Anna Komorowska, małżonka prezydenta RP doceniła nie tylko kulturalny aspekt tego przedsięwzięcia, ale i jego społeczny wymiar.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w ostatni weekend lipca i pierwszy sierpnia w Michałowie, Czeremsze, Narewce, Policznej, Białowieży, Orli i Hajnówce.

- W tym roku zapraszamy na Wschód - ten bliski, sąsiedzki, od którego zaczynamy, jego liryzm mieszamy z pragmatyzmem Zachodu. Taki melanż zawsze dawał znakomite efekty w sztuce. U nas z takiego mariażu rodzi się CYRK. Ta szlachetna, trochę liryczna forma teatru wydaje się znakomitym wehikułem do podróżowania szlakami Wertepu. Pamiętamy te karawany przybywające do miasteczek, by bawić – mówi Dariusz Skibiński, pomysłodawca i organizator festiwalu. - Będzie akrobatycznie jak w Circo Pitanga, lirycznie jak u Rosjan; groźnie jak w A Part`cie. Nie cukierkowo, nie z tresurą zwierząt, choć i słoń i lwiątka się pojawią. Będzie salto mortale i cyrk życia tylko dla dorosłych.

Szczegółowy program:
Międzynarodowy Festiwal Wertep

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

773 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39