Filmowa superprodukcja i spotkanie z reżyserem [WIDEO]

2019.10.19 07:55
Film "Legiony" można będzie obejrzeć w kinie Forum. W planach jest też spotkanie z reżyserem Dariuszem Gajewskim.
Filmowa superprodukcja i spotkanie z reżyserem [WIDEO]
Kadr z filmu "Legiony"

Filmowa superprodukcja "Legiony" to porywającą opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce niepodległość. To kino przygodowe w najlepszym wydaniu, zrealizowane przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych. Opowieść o młodych ludziach, którzy nie wahali się rzucić w wir walki o odzyskanie państwowości, ale także o tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia.

"Legiony" to uniwersalna historia o wchodzeniu w dorosłość w trudnych czasach, dojrzewaniu do wspólnoty. Wielka historia jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek, dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady - Ola z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek, jej narzeczony, członek Drużyn Strzeleckich i ułan.
Obok bohaterów fikcyjnych, których historie wzorowano jednak na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawi się wiele postaci historycznych. Wśród nich m.in.: brygadier Józef Piłsudski, porucznik Stanisław Kaszubski ps. "Król", rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz, porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki.W filmie występują: Sebastian Fabijański, Bartosz Gelner, Wiktoria Wolańska, Jan Frycz, Mirosław Baka, Borys Szyc i Antoni Pawlicki. Gościem kina Forum będzie reżyser Dariusz Gajewski.

Pokaz odbędzie się w niedzielę (20.10) o godz. 18.30 w ramach cyklu Podlaska Akademia Kultury. To cykliczne pokazy filmowe, podczas których prezentowane są zarówno klasyczne, uznane za arcydzieła filmy, jak i najnowsze, głośne tytuły. Celem Akademii jest zapoznanie widzów z wybitnymi dziełami polskiego i światowego kina. Wielokrotnie pokazy połączone są ze spotkaniami z ludźmi filmu: aktorami, reżyserami czy scenarzystami.

Zobacz też: Pokaz filmu "Legiony" i spotkanie z reżyserem

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1158 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39