Filmowcy poszukiwani. Miasto chce nagrać dwie duże inwestycje drogowe

2017.05.19 08:03
Film i zdjęcia z "lotu ptaka" mają uwiecznić powstawanie, a także efekt końcowy budowy 2 największych w ostatnim czasie inwestycji drogowych – Trasy Niepodległości i ul. Ciołkowskiego.
Filmowcy poszukiwani. Miasto chce nagrać dwie duże inwestycje drogowe
Fot: pixabay.com

Filmiki pokazujące coś z perspektywy oddalonej od ziemi są bardzo popularne, ponieważ pozwalają nam zobaczyć coś, czego normalnie nie bylibyśmy w stanie obejrzeć. Ostatnio furorę w internecie zrobił choćby obraz ukazujący Białystok po ulewie, która dosłownie zalała dużą część miasta (można go obejrzeć tutaj: Służby walczą ze skutkami ulewy).

Teraz władze Białegostoku chcą w ten sam uwiecznić 2 duże inwestycje drogowe – budowę Trasy Niepodległości i ul. Ciołkowskiego. Poszukiwani są filmowcy, którzy nagraliby je zarówno teraz - na początku ich powstawania, jak i po zakończeniu prac. Musieliby oni także zrobić po 100 zdjęć inwestycji.

Filmy, które by powstały, musiałyby mieć około 5 minut. Składałyby się z 1-2-minutowej części wstępnej, przedstawiającej początek realizacji projektu, oraz 2-3 minutowej - która przedstawiałaby inwestycje w pełnej krasie. Z zastrzeżeniem, że część wstępna musiałaby zostać stworzona w ciągu 40 dni od podpisania umowy, a cały film musiałby zostać oddaney nie później niż do dnia odbioru robót, czyli do 29 sierpnia następnego roku w przypadku Trasy Niepodległości i do 24 maja 2018 r. w przypadku ul. Ciołkowskiego.

Do przetargu nie mogą zgłaszać się wszyscy amatorzy nagrywania czegoś z dronów. Miasto oczekuje filmowców z doświadczeniem, którzy w ciągu ostatnich 3 lat zrealizowali samodzielnie co najmniej 2 usługi wykonania filmów lub spotów reklamowych o wartości przynajmniej 5 tys. zł. Oferty należy składać do 25 maja, do godz. 10.00, w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich (ul. Składowa 11).

Obie wspomniane inwestycje zostaną zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. W wypadku Trasy Niepodległości wsparcie sięga 267,5 mln zł, gdy cała inwestycja ma kosztować około 317 mln zł. Przebudowa ul. Ciołkowskiego będzie tańsza, ale w tym wypadku koszty budowy to ponad 95 mln zł, a dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości to 79,8 mln zł.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1501 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39