Filmowy cykl przeniósł się do internetu

2020.05.10 08:00
Nie możemy jeszcze pójść do kina, ale możemy wziąć udział w wirtualnej odsłonie cyklu Socjofilm. W programie jest pokaz nominowanego do Oscara filmu dokumentalnego "XIII poprawka".
Filmowy cykl przeniósł się do internetu
Fot: BOK

Socjofilm to cykl realizowany przez Białostocki Ośrodek Kultury wspólnie z Instytutem Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku. W ramach cyklu prezentowane są filmy, które w nowatorski i niebanalny sposób pokazują kondycję współczesnych społeczeństw oraz wskazują kierunki, w których podążamy. Po seansach można wziąć udział w dyskusjach lub spotkaniach z twórcami, bo pomysłodawcy cyklu chcą, żeby koniec filmu za każdym razem był początkiem czegoś większego.

W poniedziałek (11.05) odbędzie się pokaz nominowanego do Oscara filmu dokumentalnego "XIII poprawka". To skłaniający do refleksji dokument, w którym badacze, aktywiści i politycy analizują przyczyny wzrostu liczby więźniów w USA oraz kryminalizacji Afroamerykanów. Film był nominowany do Oscara, zdobył również szereg prestiżowych nagród, m. in. BAFTA (najlepszy film dokumentalny), EMMY (najlepsza oryginalna muzyka i słowa, najlepszy dokumentalny lub oparty na faktach program specjalny, najlepszy scenariusz programu dokumentalnego).

Jak to działa w praktyce? Widzowie wysłuchają prelekcji na stronie YouTube, później obejrzą film udostępniony za darmo przez oficjalny kanał Netflix na YouTube, by na końcu spotkać się na dyskusji na platformie Zoom. Prelekcję wygłosi i dyskusję moderować będzie Maciej Białous. Link można znaleźć w mediach społecznościowych Białostockiego Ośrodka Kultury.

Prelekcja rozpocznie się o godz. 18.00, pokaz filmu - o godz. 18.20, a o godz. 20.00 zaplanowany jest początek dyskusji.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
1633 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39