Firma inwestuje w nową halę. Pracę znajdzie 100 osób

2019.02.26 07:15
Firma Danwood w Bielsku Podlaskim zakupiła nową halę produkcyjną. Już teraz wiadomo, że zatrudnienie znajdzie tam kolejne 100 osób.
Firma inwestuje w nową halę. Pracę znajdzie 100 osób
Fot: Danwood

Rocznie fabrykę Danwood z Bielska Podlaskiego opuszcza ponad 1300 gotowych domów, co daje marce miano lidera w tej branży. W lutym firma postanowiła kupić galę produkcyjną, która wcześniej należała do Nordhusa. Mieści się ona na działce o wielkości 3,5 hektara przy ul. Kleszczelowskiej. W nowej hali mieści się też część socjalno-biurowa oraz magazynowa, mająca powierzchnię 10,5 tys. m2. Inwestycja ta umożliwi firmie uruchomienie kolejnej linii produkcyjnej.

- Podjęliśmy decyzję o zakupie nowej hali produkcyjnej w związku z dynamicznym rozwojem sprzedaży na rynkach, na których prowadzimy działalność. W szczególności dotyczy to Niemiec, gdzie trafia 90 proc. naszych domów, a także Wielkiej Brytanii, Austrii i Szwajcarii, gdzie umacniamy swoją pozycję na rynku domów gotowych. Tym samym zdolności produkcyjne firmy wzrosną o blisko 1/3, dzięki czemu Danwood będzie mógł produkować 2000 domów rocznie. Zatrudnienie w nowej fabryce znajdzie ponad 100 osób – mówi Grzegorz Szkirel, dyrektor finansowy Danwood S.A.

W ubiegłym roku marka wybudowała rekordową liczbę domów, dokładnie 1356, czyli o 150 więcej aniżeli w 2017 r. Także poziom sprzedaży był najwyższy w historii, bowiem aż 2100 domów znalazło nowych nabywców.

- Wysoka jakość naszych domów w połączeniu z atrakcyjną ceną przekłada się na wzrost popularności naszych domów na rynkach, na których jesteśmy obecni. Znajduje to bezpośrednie odzwierciedlenie w liczbie nowych zamówień domów na kolejny rok – kontraktacja na poziomie przekraczającym 2100 domów pozwala nam z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość i realizować kolejne inwestycje - powiedział Jarosław Jurak, prezes zarządu Danwood S.A.

Aktualnie firma zatrudnia prawie 2 tys. pracowników. W związku z zakupem nowej hali planuje się zatrudnienie kolejnych 100 osób. Obecnie zakupiony obiekt jest wyposażany. Ustawiane są tam nowoczesne maszyny oraz urządzenia do produkcji paneli ściennych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w I kwartale tego roku zostanie uruchomiona produkcja.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

600 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39