Fisz Emade Tworzywo ponownie w Zmianie Klimatu [KONKURS]

2023.03.10 15:10
Fisz Emade Tworzywo to jeden z ważniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Główny jego trzon tworzą bracia Waglewscy. W Zmianie Klimatu pojawią się w ramach swojej trasy koncertowej z materiałem z płyty "Ballady i protesty".
Fisz Emade Tworzywo ponownie w Zmianie Klimatu [KONKURS]
Fot: Maciej Safaryn

Fisz Emade Tworzywo od 2001 wydali 10 krążków. Zespół oscyluje głównie wokół muzyki hip-hopowej. Jednak za każdym razem przemycają w niej miękkie brzmienia i miękkie teksty, czym nawiązują do klimatów Native Tongues, czyli do zjawiska, w którym grupa artystów hip-hopowych, tworząca głównie w późnych latach 80. i wczesnych 90. XX wieku wykazywała pozytywne nastawienie do otaczającej rzeczywistości. Ich afrocentryczne teksty były podane z humorem, a podkłady muzyczne powstawały przez samplowanie głównie jazzu. Ruch został zainspirowany wcześniejszą twórczością m.in. Afrika Bambaataa i miał na celu wynieść idee świadomego hip-hopu z podziemia.

Bracia Waglewscy nieustannie eksperymentują, jednak za każdym razem dbają o wysoki poziom swojej twórczości. Najnowsze wydawnictwo zespołu "Ballady i protesty" to sentymentalna opowieść, swoisty powrót do korzeni i lat 90. Jednak przede wszystkim jest to płyta kontestacji. "Ballady i protesty" to sprzeciw wobec infantylnej, czarno-białej polityki, naginaniu praw człowieka i zmianom klimatycznym. Teksty są niezwykle głębokie, jednocześnie ironiczne. Są wyrazem buntu człowieka zagubionego gdzieś w pędzącym świecie.

Krytycy uznali "Ballady i romanse" za jeden z ważniejszych krążków 2021 r.

Koncert Fisz Emade Tworzywo odbędzie się w czwartek (16.03), o godz. 19:00 w Zmianie Klimatu.

U nas możecie wygrać bilety na to wydarzenie: KONKURS.

Portal BiałystokOnline.pl objął imprezę patronatem medialnym.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

456 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39