Formy nie było i nadal nie ma. III-ligowcy z Podlasia cały czas zawodzą

2020.10.25 20:30
12. kolejka III ligi (gr. I) nie przyniosła przełamania. Kluby z Podlasia znów doznały porażek. Najwyżej poległ KS Wasilków, który to przegrał ze Zniczem Biała Piska aż 1:5.
Fot: Olimpia Zambrów

Ostatni w tabeli jest KS Wasilków, przedostatni Ruch Wysokie Mazowieckie, a czwarte miejsce od końca zajmuje zambrowska Olimpia. Obecny sezon piłkarskiej III-ligi to dla ekip z północno-wschodniej Polski pasmo samych niepowodzeń. Sytuację ratuje nieco Jagiellonia II Białystok, która to wprawdzie też nie plasuje się zbyt wysoko (pozycja numer 14), ale rezerwy żółto-czerwonego zespołu rozegrały zdecydowanie najmniej spotkań w całej stawce, więc akurat lokata tego teamu może jeszcze ulec wyraźnej poprawie.

Niestety dla Podlasian także mecze w ramach 12. kolejki żadnej korzystnej zmiany nie przyniosły, bo ekipa z Wasilkowa poległa w delegacji 1:5 ze Zniczem Biała Piska (honorowe trafienie dla podbiałostockiej drużyny zaliczył Jakub Kozłowski), a Ruch Wysokie Mazowieckie nie sprostał u siebie Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Podopieczni Artura Woronieckiego przegrali 1:4. Goście wszystkie trafienia zdobyli jeszcze przed przerwą, zaś bramkę na konto Podlasian zaraz po zmianie stron strzelił Kamil Jackiewicz.

Najniższej porażki, ale jednak wciąż porażki, doznała Olimpia. Zambrowianie mogą mówić o sporym pechu, bo to oni, za sprawą Shuna Shibaty, prowadzili od 1. minuty ze Świtem, a więc liderem, 1:0 i taki też wynik utrzymał się niemal do końca spotkania. Niemal, bo w 83. minucie wyrównał Szymon Kuźma, zaś w doliczonym czasie pojedynku gola na wagę kompletu oczek zdobył dla drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego Sebastian Cuch.

Drugi garnitur Jagi na boisko nie wyszedł, gdyż starcie rezerw Dumy Podlasia z Pelikanem Łowicz zostało przełożone.

Olimpia Zambrów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:0)
Bramki: Shun Shibata 1 - Szymon Kuźma 83, Sebastian Cuch 90
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Jakub Bieliński - Bartosz Gołaszewski, Shun Shibata, Bartosz Ciborowski, Mateusz Maliszewski, Kamil Zalewski, Michał Steć, Patryk Malinowski, Rafał Kalinowski, Marek Wasiluk, Dawid Pietkiewicz

Znicz Biała Piska - KS Wasilków 5:1 (3:0)
Bramki: Marcin Fiedorowicz 8, Bartosz Giełażyn 18, Dawid Kalinowski 36, Jacek Dzienis 71, Kacper Rybacki 84 - Jakub Kozłowski 52

Ruch Wysokie Mazowieckie - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:4 (0:4)
Bramki: Kamil Jackiewicz 50 - Michał Wrzesiński 24, 42, Patryk Szymański 31, Michał Strzałkowski 45