Frankowski jednak odejdzie? Jagiellonia szykuje transfer jego następcy

2018.08.03 09:15
Klub ze stolicy Podlasia już niebawem powinien zasilić nowy zawodnik. Mowa tu o Mile Savkoviciu, który w ekipie wicemistrzów Polski prawdopodobnie zastąpi szykującego się do wyjazdu Przemysława Frankowskiego.
Frankowski jednak odejdzie? Jagiellonia szykuje transfer jego następcy
Fot: Grzegorz Chuczun

Z Jagiellonii Białystok docierały ostatnio informacje, że ewentualne transfery przychodzące pojawią się wtedy, gdy z klubu odejdzie któryś z podstawowych piłkarzy. Ponieważ Duma Podlasia złożyła ofertę za Mile Savkovicia, wydaje się, że sprzedaż jednego z zawodników jest już prawie formalnością. Z wicemistrzami Polski prawdopodobnie pożegna się Przemysław Frankowskim, którym zainteresowane są kluby ze Stanów Zjednoczonych czy włoska Genoa.

Szykowany zastępca to 25-letni Serb, który całą dotychczasową karierę spędził we własnym kraju. Najpierw grywał w ekipie FK BSK Borca, z którą w rozgrywkach 2012/2013 spadł z tamtejszej ekstraklasy, po czym przeniósł się do FK Jagodiny. Od sezonu 2016/2017, mogący grać na skrzydle ofensywny pomocnik, reprezentuje barwy Spartaka Subotica. To właśnie w tej drużynie Savković wykręcił w poprzedniej odsłonie zmagań rekordowe liczby. W batalii 2017/2018 strzelił on w lidze 11 goli i zaliczył 8 asyst. Obecne rozgrywki to dalszy ciąg wspaniałej formy Serba. W rodzimej SuperLidze po 2 meczach ma on na swoim koncie 2 bramki, do czego dochodzą jeszcze 2 trafienia i 1 kluczowe podanie w ramach kwalifikacji do Ligi Europy. Spartak, podobnie jak Jagiellonia, jest już w III rundzie eliminacji. W czwartek (2.08) Serbowie wyeliminowali bowiem Spartę Praga.

Jak informuje Przegląd Sportowy, Duma Podlasia za nowego zawodnika ma zapłacić ok. milion złotych. W umowie pojawi się też zapewne zapis o tym, że były klub Savkovicia otrzyma 10% kwoty z kolejnego transferu.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1527 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39