Frankowski zachęca do badań piersi. Można wygrać wycieczkę do Brukseli

2022.10.07 13:28
W piątek (7.10) europoseł Tomasz Frankowski ogłosił ciekawy konkurs. Kobiety, które wykonają w październiku mammografię i pochwalą się tym w mediach społecznościowych, mogą wygrać wyjazd do Brukseli
Frankowski zachęca do badań piersi. Można wygrać wycieczkę do Brukseli
Fot: Malwina Witkowska

Październik od dawna jest miesiącem świadomości raka piersi. W Polsce rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet. Wczesne wykrycie niepokojących zmian to dużo większe szanse na pełne wyleczenie, dlatego ważne jest regularne badanie. I właśnie do tych badań zachęca europoseł Tomasz Frankowski.

Były piłkarz, dziś polityk, zorganizował konkurs z nagrodami. Mogą w nim wziąć udział kobiety z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, które w październiku wybiorą się na badanie mammograficzne, czyli najbardziej efektywną diagnozę raka piersi.

Wystarczy przebadać się, a następnie załączyć pod postem na facebooku paragon, zdjęcie z przychodni, czy jakikolwiek inny dowód wykonanego badania. Wówczas bierze się udział w losowaniu upominków, które europoseł wyśle na zachętę regularnego badania oraz w podziękowaniu za szerzenie świadomości chorób kobiecych.

- Jeżeli pójdziemy jeszcze dalej i panie również opiszą, dlaczego warto się badać, a także namówią do tychże badań koleżanki, siostry, sąsiadki, będzie możliwość wylosowania wycieczki do Brukseli, na którą chciałbym serdecznie zaprosić 3 panie - poinformował Tomasz Frankowski.

W poście oprócz zdjęcia oraz opisu, dlaczego warto się badać, należy oznaczyć co najmniej trzy kobiety.

- Badać się trzeba, dbajmy nie tylko o swoje zdrowie, ale również o zdrowie naszych mam, sióstr, małżonek. We wczesnym stadium wykrycia jesteśmy uleczalni - przypomina europoseł.

Zabawa potrwa do końca października. Losowanie wygranych odbędzie się na początku listopada na żywo na facebooku Tomasza Frankowskiego.

- Rak piersi jest w Polsce nadal ogromnym problemem. Zbyt wiele Polek umiera na tę chorobę, więc musimy to zmienić i mówić o profilaktyce. Dlatego cieszę się z takiej inicjatywy europosła, który włączył się w ogólnoświatową akcję. Pamiętajmy, że każda akcja, która zachęca do badań profilaktycznych jest na wagę życia i zdrowia. Apeluję do białostoczanek: badajcie się! Aby dawać dobry przykład, ja również przyłączam się do akcji. Na pewno w październiku zrobię badania i namówię na nie trzy koleżanki - powiedziała radna Rady Miejskiej w Białymstoku Jowita Chudzik.

- Jako lekarz, ale przede wszystkim jako kobieta zachęcam do badań profilaktycznych. Wiadomo od dawna, że wcześnie wykryty rak piersi jest praktycznie w 100% wyleczalny - podkreśla lekarka Anna Faszczewska.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1456 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39