Frekwencyjny sukces Targów Książki. Białostoczanie chcą czytać [ZDJĘCIA]

2018.04.21 18:54
Tłumy białostoczan odwiedzały w sobotę białostockie targi książki. Do Opery i Filharmonii Podlaskiej warto było wstąpić, by spotkać autorów, poznać szeroką ofertę wydawców i skorzystać z promocyjnych cen.
Frekwencyjny sukces Targów Książki. Białostoczanie chcą czytać [ZDJĘCIA]
Fot: Anna Dycha

To już VII edycja Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku. W sobotę spotkać można było m.in. Martina Pollacka, autora m.in. "Tropiciela złych historii", wokół którego toczyła się dyskusja czy też dziennikarkę i reporterkę Hannę Krall, autorkę np. "Zdążyć przed Panem Bogiem" czy "Na wschód od Arbatu". W trakcie spotkań z nimi trudno było o wolne miejsce. Młodzi czytelnicy okupowali stoisko, gdzie swe książki podpisywał Grzegorz Kasdepke. A stoiskach zasiedli też np. Mira Łuksza, Krzysztof Gedroyć, Zygmunt Miłoszewski czy Katarzyna Droga.

Kupujący korzystali z rabatów przygotowanych przez poszczególne wydawnictwa. Ci przyznają, że białostockie Targi - ich organizatorem jest Fundacja Sąsiedzi - są imprezą rozpoznawalną i istotną w kalendarzu wydawców. Prócz wydawnictw polskich swoje stoiska mieli też goście z Białorusi. W tym roku po raz pierwszy na targach pojawiły się też firmy specjalizujące się w komiksach.

Kto nie zdążył odwiedzić jeszcze Opery przy ul. Odeskiej 1, może zajrzeć tu również w niedzielę (22.04). Impreza potrwa w godz. 10.00-16.00, wstęp wolny. Patronujemy wydarzeniu.

Program: 7. Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

853 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39