Fundacja Darka Michalczewskiego ogłasza nabór na stypendia sportowe

2010.05.12 00:00
Fundacja Darka Michalczewskiego "Równe Szanse" rozpoczęła nabór wniosków o udzielenie stypendiów wspierających aspiracje sportowe najbardziej potrzebującej młodzieży. Fundacja "Tigera" dąży do tego, aby wszyscy mieli równe szanse w życiowym starcie, dlatego też w tym roku ma do rozdysponowania aż 30 stypendiów sportowych. Nabór wniosków będzie trwał do 10 czerwca.
Fundacja Darka Michalczewskiego ogłasza nabór na stypendia sportowe
Fot: Fundacja Równe Szanse
Darek "Tiger" Michalczewski wspiera sportowe aspiracje potrzebującej młodzieży

W tegorocznej ogólnopolskiej akcji Fundacja "Równe Szanse" pomoże 30 najbardziej potrzebującym młodym sportowcom. W tym roku zakres dyscyplin sportowych został poszerzony, o wsparcie mogą się ubiegać dzieci uprawiające różne rodzaje sportów.

Stypendia przyznawane są na rok, a miesięczna kwota jednego stypendium wynosi 500 zł. O pomoc mogą ubiegać się młodzi ludzie, którzy mają wybitne osiągnięcia i wykazują nadzwyczajne predyspozycje w różnych dziedzinach sportu, lecz ze względów finansowych nie mogą ich rozwijać. Aby wziąć udział w konkursie należy pobrać wniosek oraz regulamin ze strony www.tiger-fundacja.pl, wypełnić je i wraz z wymaganymi dokumentami wysłać na adres fundacji. O stypendium mogą ubiegać się osoby pełnoletnie lub rodzice/opiekunowie osób nieletnich. Nabór będzie trwał do 10 czerwca.

- Dzięki temu, że tak wiele zawdzięczam innym i wiem, jak ciężkie może być życie postanowiłem zaangażować się w pomoc młodym sportowcom. Na początku mojej kariery pomagał mi mój pierwszy trener, być może dzięki tej pomocy zostałem mistrzem świata w boksie. Teraz chcę wspierać w ten sam sposób potrzebującą młodzież, ponieważ wiem ile to dla nich znaczy - mówi Dariusz "Tiger" Michalczewski.

andy

849 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39