Fundacja "Pomóż Im" oficjalnie otworzyła Familijne Centrum Medyczne

2016.06.02 15:24
Otwarto Familijne Centrum Medyczne Fundacji "Pomóż Im". Mieści się ono przy ul. Ciołkowskiego w Białymstoku.
Fundacja "Pomóż Im" oficjalnie otworzyła Familijne Centrum Medyczne
Fot: Dorota Mariańska
Oficjalnie otwarto FCMed Fundacji "Pomóż Im"

Familijne Centrum Medyczne działa już od kilku tygodni. Jednak dopiero dziś oficjalnie je otwarto. Zostało uruchomione przede wszystkim po to, by dzieci z hospicjum miały zapewnioną dostępność do specjalistycznych badań i konsultacji.

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej inwestycji. Przede wszystkim naszym darczyńcom, firmom, a także setkom bezimiennych osób, które wpłaciły pieniądze i dzięki którym mogliśmy to miejsce stworzyć i wyposażyć – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji "Pomóż Im".

Centrum wyposażone jest m.in. w salę zabiegową z pokojem wypoczynkowym, specjalistyczne gabinety terapeutyczne oraz dedykowany dzieciom Pokój Kubusia Puchatka.

- Jest tu bardzo, bardzo pięknie. Funkcjonalnie urządzone. Ciesze się, że w ogóle coś takiego powstało. Moje dziecko ma przepisaną rehabilitację. Na pewno będziemy tu przyjeżdżać – mówi Sylwia Łukasiuk, mama podopiecznego Fundacji.

FCMed specjalizuje się w całościowej rehabilitacji dzieci i dorosłych w zakresie dysfunkcji wrodzonych oraz nabytych, powstałych np. w wyniku wypadków, chorób czy przebytych operacji.

Ośrodek ma powierzchnię ponad 700 m2. Wyposażenie zostało sfinansowane również ze środków Fundacji im. Sue Ryder.

Fundacja "Pomóż Im" ma również kolejne budowlane plany. Chce, żeby powstało hospicjum stacjonarne dla osieroconych dzieci. W placówce miałby też znajdować się oddział opieki wyręczającej.

- Chcielibyśmy dać mamom możliwość oddechu, możliwość oddania dziecka do nas tak, żeby mamy mogły wypocząć, a my się w trakcie tego wypoczynku zajmiemy dziećmi. Mamę, tatę, rodzeństwo wysłalibyśmy na kilkumiesięczny turnus regeneracyjny, aby mogli nabrać sił do dalszej walki z chorobą – mówi Arnold Sobolewski.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

Polecamy
Auto Cezar
Auto Cezarul. Jurowiecka 31
15-101 Białystok

Więcej informacji
1719 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39