Fundusz Rozwoju Dróg. Oddano do użytku 4 nowe inwestycje

2021.10.20 12:19
W województwie podlaskim oddano do użytku cztery nowe drogi dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Z dwóch inwestycji korzystają już mieszkańcy gminy Suchowola i z dwóch mieszkańcy gminy Czyżew.
Fundusz Rozwoju Dróg. Oddano do użytku 4 nowe inwestycje
Fot: PUW
Droga Nowe Stojło - Piątak prowadzi do gminnego zagłębia drobiarskiego

Gmina Suchowola w ramach ubiegłorocznej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg realizowała 7 zadań, dwa zakończono 17 października oficjalnym oddaniem ich do użytku mieszkańców.

Pierwsza to przebudowa drogi gminnej Nowe Stojło - Piątak o długości ponad 2,4 km. Była ona szczególnie ważna, bo prowadzi do gminnego zagłębia drobiarskiego, a jej remont był konieczny dla dalszego rozwoju gospodarczego samorządu. Żwirową nawierzchnię zastąpiła asfaltowa. W ramach zadania wykonano jezdnię, pobocza, uregulowano odwodnienie, wybudowano zatokę autobusową, chodnik oraz rampy dla pieszych. Wartość inwestycji to ponad 1,2 mln zł, z czego prawie 720 tys. zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Druga z inwestycji to blisko kilometrowy odcinek drogi w miejscowości Kopciówka. Tam w ramach prac wykonano drogę o nawierzchni asfaltowej, pobocza wraz z utwardzonymi zjazdami gospodarczymi, uregulowano odwodnienie oraz wykonano oznakowanie pionowe i poziome. Inwestycja kosztowała prawie 460 tys. zł i była dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą prawie 270 tys. zł.

Dwie nowe drogi oddano do użytku też w gminie Czyżew. Pierwsza z nich to Czyżew - granica województwa (Andrzejewo). Odcinek o długości ponad 2,4 km kompleksowo rozbudowano m.in. poszerzając. Całkowity koszt rozbudowy sięgnął ponad 4,6 mln zł, z czego niemal połowa kwoty to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Druga inwestycja to rozbudowa drogi powiatowej Dąbrowa Wielka - Dąbrowa Łazy. W ramach prac poszerzono jezdnię, wykonano pobocza, chodniki, odwodnienie, zbudowano dwa przystanki komunikacyjne oraz przebudowano cztery skrzyżowania. Trasa została przebudowana za 10 mln zł, z czego prawie 4 mln zł to środki pozyskane z rządowego programu.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

785 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39