2022.02.21 09:18
Drużyna Bonito Helios Białystok może świętować. Podlasianie w ostatniej kolejce II ligi pokonali AZS SGGW Warszawa i dzięki temu, że rezerwy MOKS-u ograły stołeczny AZS AWF, klub z północno-wschodniej części kraju wywalczył awans na wyższy szczebel.
Fot: Bonito Helios Białystok

Klub Bonito Helios Białystok w kolejnych rozgrywkach wystąpi w I lidze. Futsaliści z naszego miasta do ostatnich chwil nie byli pewni szczęśliwego zakończenia sezonu, ale ostatecznie finisz zmagań 2021/2022 okazał się dla nich udany.

W 10. serii II-ligowych gier drużyna Bonito Helios mierzyła się u siebie z AZS-em SGGW Warszawa. Początkowo licznie zgromadzeni w hali Zespołu Szkół Katolickich kibice nie mogli być zadowoleni, bo to goście, po błędzie podlaskiego bramkarza, wygrywali 1:0, jednak szybko do wyrównania doprowadził Filip Dojlida, a później z minuty na minutę gra gospodarzy wyglądała coraz lepiej. Na przerwę Bonito zeszło, prowadząc 3:2, a ostatecznie białostoczanie zwyciężyli w całym meczu aż 9:5. Spotkanie z hat-trickiem zakończył Turowski, dublet na koncie mieli Dojlida oraz Bieliński, a ponadto po golu dołożyli Kozłowski i Rudkowski.

Awans zespołu Bonito Helios byłby jednak niemożliwy, gdyby nie świetna postawa rezerw MOKS-u. W ostatniej kolejce drugi garnitur Słonecznych rozbił 12:5 dotychczasowego lidera rozgrywek - a więc AZS AWF Warszawa - i to właśnie to rozstrzygnięcie otworzyło Bonito drogę do I ligi.

Bonito Helios Białystok - AZS SGGW Warszawa 9:5 (3:2)
Bramki dla Bonito: Turowski (x3), Dojlida (x2), Bieliński (x2), Kozłowski, Rudkowski

MOKS Słoneczny Stok II Białystok - AZS AWF Warszawa 12:5
Bramki dla MOKS-u II: Ł. Grzybowski (x5), P. Aleksandrowicz (x3) K. Jackiewicz (x3) oraz 1 gol samobójczy