Gala Boksu w Białymstoku. Wiadomo kto zawalczy na ringu

2023.07.11 11:23
W Białymstoku odbędzie Gala Boksu "Białystok Chorten Boxing Show VII", która jest organizowana w naszym mieście już po raz siódmy przez Dariusz Snarski Boxing Production. Umowa dotycząca promocji naszego miasta w ramach tego sportowego widowiska została podpisana 23 czerwca 2023 roku.
Gala Boksu w Białymstoku. Wiadomo kto zawalczy na ringu
Fot: Adam Ludwiczak

Rozpoczęcie Gali Boksu będzie należało do trójki młodych mistrzów województwa podlaskiego z 2023 roku, reprezentujących klub Hetman Białystok. Podczas amatorskich pojedynków sędzią będzie Paweł Skrzecz, wicemistrz olimpijski, wicemistrz świata oraz wicemistrz Europy. W walce wieczoru wystąpi Przemysław "Smile" Gorgoń, zdobywca pasa Mistrza RP i pretendent do tytułu Międzynarodowego Mistrza RP. Gorgoń w maju walczył o pas Międzynarodowego Mistrza Niemiec w Berlinie.

Wystąpi także 21-letni zawodnik Filip "SZAPKU" Szpakowicz, podopieczny Alberta Dragona Sosnowskiego, były młodzieżowy wicemistrz Polski oraz brązowy medalista Mistrzostw Polski seniorów w 2020 roku. Gościnnie na tej gali pojawią się również Mateusz Polski, aktualny mistrz RP wagi super lekkiej, były reprezentant Polski z teamu Rocky Boxing Night, oraz Angelika Krysztoforska z teamu Sport Advise.

Na ringu pojawią się także nasi lokalni zawodnicy, tacy jak Krzysztof Warekso, Tobiasz Dudz, Bartosz Barczyński i Tadeusz Podborowski. Wśród gości specjalnych pojawi się również legenda polskiego boksu, Dariusz "Tygrys" Michalczewski.

Zastępca prezydenta miasta Białegostoku Rafał Rudnicki podkreśla, że będzie to niewątpliwie widowiskowe wydarzenie, które przyciągnie uwagę wielu osób, a także przysłuży się do promocji naszego miasta.

Oficjalna ceremonia ważenia zawodników odbędzie się 8 września o godzinie 16:00 w Galerii Jurowieckiej, na poziomie -1. Wstęp na to wydarzenie jest wolny dla kibiców.

Gala Boksu "Białystok Chorten Boxing Show VII" odbędzie się 9 września 2023 r. w Hali Lodowiska BOSiR w Białymstoku. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w ogólnopolskiej stacji sportowej, umożliwiając fanom boksu z całego kraju obejrzenie tego wydarzenia.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1404 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39