Gdzie w Białymstoku warto robić prawo jazdy? Znamy statystykę

2011.07.06 00:00
W pierwszej połowie 2011 r. w Białymstoku działało 52 ośrodków szkolenia kierowców, w których można skończyć kurs na najpopularniejszą kategorię prawa jazdy "B". Według statystyk są wśród nich takie, w których szczególnie warto się szkolić - ich uczniowie najczęściej zdają egzaminy.
Gdzie w Białymstoku warto robić prawo jazdy? Znamy statystykę
Fot: E.S.

Statystyki ośrodków, które w pierwszej połowie tego roku przeszkoliły ponad 10 kierowców wyglądają naprawdę różnie. Po skończeniu poszczególnych szkół jazdy egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii "B" zdaje średnio od 18 do nawet 58% kursantów.

Według danych Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, najskuteczniejsze ośrodki, z których 4 na 10 osób kończących kurs otrzyma od razu prawo jazdy, to: AutoLuz, AutoMax, Mustang, Rock & Roll, Szał i Zryw. Natomiast zdawalność egzaminów praktycznych nie sięga wyżej niż 20% w szkołach Adamus, Miki i Stanley.

Jak wiadomo, zdecydowanie mniej problemów przysparza przyszłym kierowcom egzamin praktyczny. Niemniej i pod tym względem kursanci niektórych ośrodków radzą z nim sobie lepiej, w innych gorzej. Tylko do 70% zdanych egzaminów - to wyniki kursantów Zakładu Doskonalenia Zawodowego, szkół Auto-Plus, Auto Sukces, Piast i Profesjal. Z kolei aż 9 na 10 słuchaczy testy przechodzi pozytywnie po szkoleniu w ośrodkach Stanley, Mustang oraz Auto-Luz.

Decydując się na wybór szkoły jazdy warto zwrócić uwagę także na jej popularność. W pierwszych 6 miesiącach tego roku najwięcej - aż 728 - kursantów przeszkolił Faworyt. Ponad 200 przyszłych kierowców samochodów osobowych uczyło się jeździć od początku tego roku w szkołach: Alfa, As Jazdy, Wiraż, Szał, Stop, PZMOT, Perfekt, Jaron, Akademia Startu, Fastcar, Centrum, Babska Elka oraz Auto Prawko.

E.S.

917 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39