Głośny film. Będzie też prelekcja przed pokazem

2018.01.23 16:22
Oniryczna, psychodeliczna wizja kryjąca w sobie klucz do prawdziwych wydarzeń. Głośny film Davida Cronenberga - "Nagi lunch" - można będzie obejrzeć w ramach cyklu Klasyka kina. Pokaz odbędzie się w środę (24.01) w kinie Forum.
Głośny film. Będzie też prelekcja przed pokazem
Fot: materiały dystrybutora

Akcja filmu Davida Cronenberga, opartego na prozie Williama S. Burroughsa, jednego z najważniejszych przedstawicieli kultury beatnikowskiej, toczy się w Nowym Jorku w latach 50. XX wieku. Bill Lee to pisarz, który dorabia, pracując jako dezynfekator. Pewnego dnia wraz z żoną postanawiają odurzyć się proszkiem do zwalczania karaluchów. Ten nie do końca bezpieczny eksperyment przenosi Billa do Międzystrefy, krainy zamieszkiwanej przez różnego rodzaju stwory. Lee odnajduje tam w końcu wenę twórczą, a swoje powieści zapisuje na gadającej maszynie do pisania w kształcie karalucha. W filmie występują: Peter Weller, Judy Davis, Ian Holm, Roy Scheider, Julian Sands.

Prelekcję przed filmem wygłosi Piotr Mirski - publicysta, krytyk, prozaik. Z urodzenia szczecinianin, z wykształcenia filmoznawca po Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracuje lub współpracował m.in. z: "Kinem", "Dwutygodnikiem", Interia.pl, "Filmem", "Polityką", "Nową Fantastyką", "Exklusivem", Filmwebem i Portalem Filmowym. Współautor książki "Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama", autor tekstów dla death metalowego zespołu Ogotay. Jego opowiadania publikowano lub do publikacji przyjęto m.in. w "Czasie Kultury", "Redzie", "Ha!Arcie", "Arteriach" i antologii "Dziedzictwo Manitou".

Pokaz odbędzie się w kinie Forum, początek o godz. 18.00.

Szczegóły: Klasyka Kina "Nagi lunch"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
1571 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39